Detroit nakon +21 izgubio od Bostona, Dario Šarić solidan u porazu Golden Statea od Miamija

Dec 28, 2023; San Francisco, California, USA; Golden State Warriors forward Dario Saric (20) grabs a rebound next to Miami Heat forward Jamal Cain (8) in the first quarter at the Chase Center. Mandatory Credit: Cary Edmondson-USA TODAY Sports Photo: Cary Edmondson/REUTERS

Cary Edmondson/REUTERS

Detroit je upisao 28. poraz u nizu, što možda nije neko iznenađenje, posebno ako znamo da je igrao protiv Bostona, momčadi s najboljim (24-6) omjerom u ligi. Vijest je da je protiv trenutno najbolje momčadi lige Detroit na poluvremenu imao +21, da bi na kraju nakon produžetka Celticsi slavili s 128-122. Pistonsi su sada na spomenutih 28 poraza u nizu i tako su izjednačili još jedan najduži niz u poraza, onaj Philadelphije koji se protegao kroz dvije sezone, 14/15 i 15/16. Protiv Toronta u subotu u svojoj dvorani Pistonsi će pokušati ne postaviti još jedan negativni rekord.

Pistonsi su imali 66-45 u zadnjoj minuti druge četvrtine a na 4:40 prije kraja trećeg perioda Boston se približio na 77-76. Do kraja regularnog dijela rezultat je stalno bio oko egala a produžetak je osigurao Bojan Bogdanović ubačajem na četiri sekunde prije kraja. U dodatnih pet minuta Pistonsi su ostali bez snage, šutirali su 2/8 za tri, od toga Bogdanović 0/3 naspram Bostona koji je u tih pet minuta zabio čak 20 koševa.

Kristaps Porzingis je zabio 35 koševa (13/21) za Boston, Jayson Tatum je imao 31 koš (11/31), sedam skokova, deset asistencija i pet ukradenih lopti. Cade Cunningham je s 31 košem (4/6 za tri) bio najefikasniji kod Pistonsa, usput je uzeo šest skokova i dao devet asistencija, ukrao tri i blokirao dvije lopte a Bojan Bogdanović je uz šut 7/14 za dva i 1/7 za tri imao 17 koševa, uzeo je čak 12 skokova i asistirao šest lopti.

Golden State je domaćim 114-102 porazom od Miamija pao na ispod 50 posto uspješnosti, sada je s 15-16 omjerom na tek 11. mjestu Zapadne konferencije. Uz Stephena Curryja i Klaya Thompsona koji su za po 13 koševa šutirali 3/15 odnosno 4/11 nisu ni mogli bolje, pogotovo uz podatak da su njih dvojica zabili najviše za Warriorse. Dario Šarić je bio na svom standardnom nivou, za nešto manje od 20 minuta u igri uz šut 4/5 upisao je deset koševa, uzeo je i šest skokova. Za Miami koji je sada s 19/12 četvrti na istoku Tyler Herro je zabio 26 (10/18).