DeRozan drugu večer za redom zabio sa sirenom za pobjedu, novi tricaški rekord Stephena Curryja

epa09626579 Golden State Warriors guard Stephen Curry reacts after shooting a three point basket against the Orlando Magic during the second half of their NBA game at Chase Center in San Francisco, California, USA, 06 December 2021.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

Kad je Kyle Kuzma na 4 sekunde prije kraja pogodio tricu za vodstvo Wizardsa 119-117 činilo se da Chicago ide prema porazu. Međutim, opet se ukazao DeMar DeRozan. Nakon time outa DeRozan je iz kuta preko ruke Bradleya Beala zabio za pobjedu Bullsa 120-119. DeRozan je tako postao prvi igrač u NBA povijesti koji je dva dana za redom pogodio sa sirenom za pobjedu. DeRozan je ukupno zabio 28 (10/22) i uhvatio 9 skokova, Zach LaVine 35 koševa (11/22), Nikola Vučević 22 koša (9/15) i 12 skokova. Za Washington Kyle Kuzma 29 (12/18) i 12 skokova, Bradley Beal 27 koševa (8/20) i 17 asistencija. Chicago je ovom pobjedom s 24-10 prezeo prvo mjesto u Istočnoj konferenciji.

Brooklyn Nets su do zadnje minute vodili u Los Angelesu, sredinom zadnjeg perioda imali su +13 ali Eric Bledsoe (27 koševa), Terrance Mann (19) i Justise Winslow (11) su najzaslužniji za 40-29 u zadnjih 12 minuta i 120-116 pobjedu Clippersa koji su bili bez pola rostera, pa i Ivice Zupca koji je u zdravstvenom protokolu. James Harden 34 (9/22), 13 asistencija i 12 skokova, Kevin Durant 28 (11/24) i 9 skokova za Netse.

Golden State je protiv Utah išao u drugom poluvremenu od +16 preko -8 do pobjede +7, 123-116. Jazz je u trećoj četvrtini zabio Warriorsima 41, nitko im toliko nije ubacio u 12 minuta ove sezone, ali nije im pomoglo. Bogdanović (7/14), Gobert (9/10, 19 skokova) i Mitchell (4/19, 9 asistencija) su ubacili po 20 koševa, za Warriorse Curry 28 (8/18) i 9 asistencija, Wiggins 25 (9/19). Curry je 158. utakmicu za redom zabio tricu, novi rekord.

Milewaukee je protiv New Orleans s 136-113 došao do šeste pobjede za redom. Antetokounmpo je upisao 35 koševa (12/18), 16 skokova i 10 asistencija, Jrue Holiday 21 koš (8/14). Za Pelicanse Josh Hart je za jednu asistenciju propustio upisati triple-double, imao je 14 koševa i 11 skokova.