Dario Šarić odličan u pobjedi nad Sacramentom, Ivica Zubac prosječan u porazu od Lakersa

Nov 1, 2023; San Francisco, California, USA; Sacramento Kings center JaVale McGee (00) dribbles the ball in front of Golden State Warriors forward Dario Saric (20) in the first quarter at the Chase Center. Mandatory Credit: Cary Edmondson-USA TODAY Sports Photo: Cary Edmondson/REUTERS

Cary Edmondson/REUTERS

Košem Klaya Thompsona u zadnjoj sekundi Golden State je drugi puta u šest dana pobijedio Sacramento Kingse, sada s 102-101. Warriorsi i Kingsi se vrlo često susreću u zadnje vrijeme, obzirom da su igrali sedam utakmica konferencijskog finala, od zadnjih 17 utakmica u čak 11 su međusobno igrale baš ove momčadi. Stephen Curry je zabio 21 koš (7/15) a Dario Šarić je s 15 (6/9) bio drugi najučinkovitiji Warrior. Šarić je igrao 19:44 minute, otprilike na prosjeku otkako je došao u Golden State a minute je odlično iskoristio, imao je i šest skokova i dvije asistencije, doduše i četiri izgubljene lopte, uz važan obrambeni učinak na Domantasu Sabonisu  koji je s 23 koša (8/16), 11 skokova i osam asistencija bio  najbolji igrač Kingsa.

Ivica Zubac je bio malo manje učinkovit u porazu Clippersa od gradskih rivala. Lakersi su nakon produžetka pobijedili s 130-125 i tako prekinuli niz od 11 uzastopnih pobjeda Clippersa u međusobnim ogledima a Zubac je za 29 minuta u igri uz šut 3/8 upisao sedam koševa i devet skokova.

Clippersi su imali velikih 38-19 krajem prve četvrtine, Lakersi su prvi puta izjednačili kod 82-82 krajem trećeg perioda a D’Angelo Russell je u zadnjoj sekundi regularnog vremena kod 117-117 promašio tricu za pobjedu. U produžetku je bilo 13-8 za Lakerse, Austin Reaves je stavio sedam za Lakerse a Kawhi Leonard svih osam za Clipperse. LeBron James utakmicu je završio s 35 koševa (13/19), 12 skokova i sedam asistencija, po 27 su zabili Anthony Davis (10/18, deset skokova) i Russell (10/19). Za Clipperse koji još čekaju debi Jamesa Hardena Leonard je zabio 38 (15/28), Paul George 35 (11/16), Russell Westbrook 24 koša (9/21), 11 skokova i osam asistencija.