Dario Šarić odličan u pobjedi nad Houstonom, Nikola Jokić isključen u Detroitu nakon svađe sa sucima

Nov 20, 2023; San Francisco, California, USA; Houston Rockets guard Dillon Brooks (9) drives against Golden State Warriors center Dario Saric (20) and forward Jonathan Kuminga (00) during the third quarter at Chase Center. Mandatory Credit: D. Ross Cameron-USA TODAY Sports Photo: D. Ross Cameron/REUTERS

D. Ross Cameron/REUTERS

Nikola Jokić je zbog svađe sa sucima i dvije tehničke greške isključen krajem druge četvrtine ali i ove sezone očajnim Pistonsima ni to nije pomoglo. Denver je u Detroitu pobijedio s 107-103. Cade Cunningham je na 1:47 prije kraja utakmice zabio svoj 27. koš (7/17) za 103-103 međutim do kraja Pistonsi nisu pogodili niti jedan od četiri šuta, na drugoj strani Aaron Gordon je zabio koš i slobodno bacanje a Reggie Jackson jošp jedno bacanje za konačnih 107-103 kojim su Nuggetsi došli do omjera 10-4, samo Minnesota je s 10-3 bolja na zapadu, dok je Detroit sada na 2-13, najlošijem omjeru lige.

Za Denver kojemu je krajem prve četvrtine isključen i trener Michael Malone Reggie Jackson je zabio 21 koš (9/15) uz šest asistencija dok je Jokić za 15 minuta ostao na devet koševa (4/8) i po pet skokova i asistencija.

Golden State je s 121-116 pobijedio Houston i tako prekinuo niz od šest poraza. Warriorsi su kroz cijelo drugo poluvrijeme imali oko deset koševa prednosti i uz šut za tri 21/43 stigli do šeste pobjede, uz sedam poraza, ove sezone. Stephen Curry je imao 32 koša (5/9 za tri), Klay Thompson je prvi puta ove sezone dosegnuo 20 koševa (5/11 za tri), Chris Paul je zabio 15 koševa (3/5 za tri) i dodao 12 asistencija. Dario Šarić je u igri proveo 26 minuta i u tom periodu upisao 18 koševa (2/3 za dva, 3/7 za tri koša), pet skokova, dvije asistencije te po jednu ukradenu, blokiranu i izgubljenu loptu. Za Houston Turčin Alperen Sengun 30 koševa (13/23), 13 skokova i pet asistencija.