Dallas izgubio od slabašnih Hornetsa, Lakersi protiv Oklahome uzeli važnu pobjedu

Mar 24, 2023; Dallas, Texas, USA; Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) celebrates with Dallas Mavericks guard Kyrie Irving (2) during the third quarter against the Charlotte Hornets at American Airlines Center. Mandatory Credit: Kevin Jairaj-USA TODAY Sports Photo: Kevin Jairaj/REUTERS

Kevin Jairaj/REUTERS

Anthony Davis je s 37 koševa (15/21) i 15 skokova donio prevagu na stranu Lakersa u 116-111 pobjedi nad Oklahomom. Obje momčadi ušle su u ovu utakmicu s 36-37 omjerom, Lakersi su sada napravili koračić prema play-in turniru, možda i prema play-offu. Darija Šarića trener opet nije pozvao u igru, nakon sasvim solidnog početka u novoj momčadi, hrvatski reprezentativac je potpuno ispao iz minutaže i rotacije. Dennis Schroder je ubacio 21 (8/14) uz  šest asistencija, Lonnie Walker 20 (7/12). Za Oklahomu Shai Gilgeous-Alexander (9/22) i Josh Giddey (12/24) po 27 koševa.

Iznenađujućim porazom od druge najlošije momčadi istoka Charlotte Hornetsa (24-51) Dallas je s omjerom 36-38, koliko ima i Oklahoma, pao na 11. mjesto Zapadne konferencije. Prošlogodišnji finalisti zapada se tako sada, nakon serije od tri uzastopna i šest poraza u zadnjih osam utakmica, mora boriti za ulazak u play-in. Završilo je 117-109, Hornetsi su imali 90-69 sredinom treće četvrtine ali nakon što su se Mavericksi primakli na 97-96 Charlotte se opet odvojio i došao do pobjede. P.J.Washington je ubacio 28 (11/22) a Gordon Hayward 25 (9/15) uz devet asistencija za Hornetse, kod Mavericksa Luka Dončić 34 (12/23), 10 skokova i osam asistencija, Kyrie Irving 18 (6/16), devet skokova i sedam asistencija.

Golden State i Philadelphia su se kroz utakmicu više puta izmjenjivali u vodstvu, Sixersi su početkom zadnje četvrtine imali 90-79 međutim pobjeda je s 120-112 na kraju pripala Warriorsima. Jordan Poole je ušavši s klupe zabio 33 (10/19), Stephen Curry 29 (10/18), Klay Thompson 21 (7/17), Za Sixerse koji su igrali bez Jamesa Hardena Joel Embiid 46 koševa (13/23), devet skokova i osam asistencija, Tobias Harris 23 (10/12).