Cortina d’Ampezzo: Zlato za Austrijanku Liensberger, Leona Popović 21.

epa09025857 (L-R) Second placed Petra Vlhova of Slovakia, winner Katharina Liensberger of Austria and third placed Mikaela Shiffrin of the USA celebrate during the Women's Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Championships in Cortina d'Ampezzo, Italy, 20 February 2021.  EPA/ANDREA SOLERO

EPA/ANDREA SOLERO

Austrijanka Katharina Liensberger osvojila je u subotu zlatnu medalju u slalomu kojeg su skijašice vozile na svjetskom prvenstvu u Cortini d’Ampezzo, dok je hrvatska predstavnica u današnjoj utrci Leona Popović zauzela 21. mjesto.

Liesnberger, koja je bila nanbrćža i nakon prve vožnje, do zlata je doskijala s vremenom 1:39.5r0, srebro je pripalo Slovakinji Petri Vlhovoj čije je vrijeme bilo sekundu sporije (1:40.50), a bronca Amerikanki Mikaeli Shiffrin koja je za pobjednicom zaostala sekundu i 98 stotinki (1:41.48) i koja danas nije usjela osvojiti peti uzastopni naslov svjetske prvakinje.

Zaostatak Popović za Liensberger je iznosio 4,66 skunde (1:44.16). Druga hrvatska predstavnica u današnjoj utrci Andreja Komšić nije završila prvu vožnju.

Za 23-godišnju Liensberger ovo je treća medalja na ovom svjetskom prvenstvu nakon pto je osvojila zlato u paralelnoms lalomu i broncu u veleslalomu