Copa America: Messi s dva gola i asistencijom odveo Argentinu do pobjede nad Bolivijom

epa09271935 Lionel Messi of Argentina celebrates a goal during the Copa America group B preliminary round soccer match between Argentina and Chile at Olimpico Nilton Santos stadium in Rio de Janeiro, Brazil, 14 June 2021.  EPA/ANDRE COELHO

EPA/ANDRE COELHO

Argentina je u utakmici četvrtog kola Copa Americe pobijedila Boliviju sa 4-1 i tako potvrdila prvo mjesto u skupini A. Bolivija je turnir završila bez ijednog boda, dok Argentina sa 10 osvojenih bodova ide u četvrtinu finala gdje će igrati sa četvrtoplasiranom momčadi skupine B, a to je Ekvador.

Leo Messi je protiv Bolivije upisao svoj 148. nastup za Argentinu i tako za jednu utakmicu preskočio Javiera Mascherana te postao igrač sa najviše nastupa za svoju nacionalnu selekciju. Proslavio je to sa nova dva gola i jednom asistencijom, za 2-0 zabio je iz kaznenog udarca a za 3-0 krasnim lobom sa 16 metara. Prvi gol za Argentinu, na Messijevu asistenciju, zabio je veznjak Seville Papu Gomez a četvrti napadač Intera Lautaro Martinez. Počasni gol za Boliviju zabio je Erwin Saawedra.

U drugoj utakmici iste skupine Urugvaj je golom Edinsona Cavanija sa 11 metara pobijedio Paragvaj i tako zauzeo drugo mjesto u skupini, pa će u četvrtini finala igrati protiv Kolumbije.