LA Clippersi protiv Phoenix Sunsa smanjili na 3-2, fantastična utakmica Paula Georgea

epa09310016 Los Angeles Clippers guaurd Marcus Morris Sr. (C) puts up a shot against Phoenix Suns defenders, Jai Crowder (R) and Devin Booker (L) in the second half of game five of the 2021 NBA Western Conference Finals basketball playoff series between the Phoenix Suns and the Los Angeles Clippers at Talking Stick Arena in Phoenix, Arizona, USA, 28, June 2021.  EPA/Rick D'Elia  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/Rick D'Elia

LA Clippers su smanjili vodstvo Phoenix Sunsa u finalu Zapadne NBA konferencije na 3-2 nakon što su u gostima pobijedili sa 116-112. Iako i dalje igraju bez Kawhi Leonarda, Clippersi se opet pokazuju kao tvrda momčad koja se nikad ne predaje: nakon što su se u prva dva kruga doigravanja izvukli iz 0-2, sada su nakon 1-3 u prilici u srijedu u svojoj dvorani odvesti ovu seriju u sedmu, odlučujuću utakmicu.

Paul George je bio na meti najvećih kritika nakon poraza Clippersa u četvrtoj utakmici, pa je sada izgleda odlučio pokazati da je to bio samo jedan loš dan. U utakmici u kojoj je momčad iz Phoenixa povela samo jednom, početkom treće četvrtine, Paul George je zabio 41 koš, šutirao je sjajnih 15/20, sa linije bacanja (za razliku od prošle utakmice) bio je na 8/8, uhvatio je 13 skokova i još 6 puta asistirao te ukrao 3 lopte!

George je bio ključan čovjek u trećoj četvrtini kada su Sunsi nakon serije 10-2 prvi i jedini puta na utakmici poveli. PG je u tih 12 minuta ubacio 20 koševa uz šut 7/9. U trećem periodu George je skoro sam zabio više koševa od Phoenixa, i usput odveo svoju momčad na +13 pred početak zadnjih 12 minuta. Sunsi su se uspjeli približiti do 98-94 na 7 minuta prije kraja, ali su Clippersi odmah serijom 14-2 otišli na 112-96 i definitivno prelomili utakmicu.

Marcus Morris je već u prvom poluvremenu zabio 20, do kraja još samo dva uz šut 9/16. Reggie Jackson je ubacio 23 koša, za tricu je šutirao 4/7 a „pojavio“ se i DeMarcus Cousins 15 koševa (7/12). Ivica Zubac nije igrao zbog ozljede koljena.

Za Phoenix Devin Booker 31 koš (9/22), Chris Paul 22 koša (8/19) i 8 asistencija, Cameron Johnson 14 koševa (5/6), Deandre Ayton 10 koševa (5/9) i 11 skokova. Dario Šarić za 11 minuta 2 koša (šut 1/4) i 4 skoka.