Claudio Lotito traži ponavljanje utakmice protiv Milana zbog sudačkih grešaka na štetu Lazija

FILE PHOTO: Soccer Football - Serie A - Lazio v AS Roma - Stadio Olimpico, Rome, Italy - March 19, 2023 President of Lazio Claudio Lotito celebrates after the match REUTERS/Alberto Lingria/File Photo Photo: ALBERTO LINGRIA/REUTERS

ALBERTO LINGRIA/REUTERS

Predsjednik Lazija Claudio Lotito angažirao je odvjetnike koji će pokušati „natjerati“ Talijanski nogometni savez (FIGC), Talijanski olimpijski odbor (CONI) i tamošnje Ministarstvo sporta da ponište utakmicu rimskog kluba protiv Milana odigranu u petak, koju su Milanezi dobili s 1-0 a koju je obilježilo niz sudačkih odluka s kojima se Lazijali ne slažu a zahvaljujući kojima je klub iz Rima utakmicu završio sa samo osam igrača! „Određene se epizode prečesto ponavljaju. Pokušat ćemo se izboriti, ako ne u FIGC-u, u nekim drugim institucijama“, rekao je Lotito čije riječi prenosi Corriera dello Sport. Talijanski mediji pišu kako Lotito traži ponovno odigravanje utakmice zbog „tehnički grešaka sudaca na terenu i VAR-a“ a sa svojim se odvjetnicima planira pozvati na nedavni slučaj iz belgijske Jupiler Pro lige kada je zbog dokazane greške VAR sudaca ponovljena utakmica Anderlechta i Genka.

Međutim, za Lazio u ovom slučaju je problem što su sporne odluke, radi se prvenstveno o crvenim kartonima, subjektivnog tipa, dok se u spomenutoj utakmici belgijske lige ticalo konkretne greške u provođenju pravila kod izvođenja jedanaesterca, pri čemu je Genk bio direktno oštećen, što je dovelo do ponavljanja utakmice jer se pokazalo da je ta situacija utjecala na rezultat i konačni ishod utakmice.

Milan je u petak na Olimpicu pobijedio s 1-0 golom Noaha Okafora u 88. minuti. Nakon prvog poluvremena bez golova i kartona, u drugom je sudac Marco Di Bello imao malo više posla: podijelio je pet žutih i tri crvena (Luca Pellegrini, Adam Marušić, Matteo Guendouzi) igračima Lazija te šest žutih kartona gostima iz Milana.