Caen ispao, Dijon ide u play-off, Monaco se spasio

epa07582925 Paris Saint Germain players celebrate with the league winner trophy during a ceremony after the French Ligue 1 soccer match between Paris Saint-Germain (PSG) and Dijon FCO at the Parc des Princes stadium in Paris, France, 18 May 2019.  EPA/Julien de Rosa

EPA/Julien de Rosa

Posljednje kolo francuskog nogometnog prvenstva razriješilo je i zadnje dvojbe. Bilo je upitno tko će ispasti zajedno sa Guingampom, a tko će u dodatne kvalifikacije. Na koncu u drugu ligu seli Caen, Dijon će u play-off, dok su se Monaco i Amiens spasili.

Momčad iz Kneževine ostat će u Le Championnatu premda je u zadnjem kolu izgubila u derbiju Azorne obale od Nice sa 0-2. Caenu je trebao bod kako bi se domogao dodatnih kvalifikacija, a uvjerljivom pobjedom je mogao preskočiti Danijela Subašića i društvo. Međutim, Caen je kod kuće izgubio od Bordeauxa sa 0-1 i ispao iz lige.

Domaćine je rastužio Sankhare golom u 19. minuti. Toma Bašić je za Bordeaux igrao zadnjih 10 minuta.

Poraz Caena je iskoristio Dijon koji je na svom travnjaku pobijedio Toulouse sa 2-1 i izborio play-off, dok se Monaco spasio usprkos porazu od Nice 0-2.

Pobjedu Nici donijeli su Badiashile koji je u 37. minuti zatresao vlastitu mrežu, te Le Bihan iz jedanaestec u 67. minuti. Subašić nije branio za goste zbog ozljede.

Na vrhu ljestvice sve je bilo jasno i prije zadnjeg kola. PSG je odavno prvak, Lille je osvojio titulu doprvaka, a u Ligu prvaka još ide i Lyon.

REZULTATI
Amiens - Guingamp       2-1 (Guirassy 14, Ghoodos 47 / Mendy 67)
Angers - St Etienne     1-1 (Tait 70 / Nordin 64)
Dijon - Toulouse        2-1 (Sliti 58, Tavares 62 / Diakite 34)
Nantes - Strasbourg     0-1 (Mothiba 60-11m)
Nimes - Lyon            2-2 (Ripart 11, Bobichon 45+3 / Cornet 6, 89, Ndombele 90)
Nica - Monaco           2-0 (Badiashile 37-ag, Le Bihan 67-11m)
Marseille - Montpellier 1-0 (Thauvin 56)
Caen - Bordeax          0-1 (Sankhare 19)
Reims - PSG             3-1 (Baba 36, Cafaro 56, Chavarria 90+4 / Mbappe 59)
Rennes - Lille          3-1 (Niang 16-11m, 72, Sarr 59 / Remy 35)