Brutalan nalet napadača Osasune Avile na Bilbaovog Nicu Williamsa prošao bez posljedica

Twitter

Athletic Bilbao je u ponedjeljak na gostovanju kod Osasune pobijedio s 3-1 a hrvatski napadač Ante Budimir je igrao do 64. minute kad ga je pri rezultatu 1-2 na terenu zamijenio Kike Barja. Bilbao se ovom pobjedom pomaknuo na deseto mjesto La Lige s 27 bodova dok je Osasuna s pet bodova manje i utakmicom manje na 14. mjestu. Međutim, više od pobjede momčadi iz Bilbaa nakon utakmice se govorilo o nečemu što bi se moglo nazvati „pomračenjem uma“ napadača Osasune Chimyja Aville koji je u 93. minuti suludim letećim startom otvorenim đonom išao na Nica Williamsa.

Na sreću, veliku sreću, Nico Williams je nekako izbjegao visoko postavljenu Avilinu kopačku, i sve je prošlo čak i bez prekršaja. Međutim, nije prošlo bez žutog a odmah zatim crvenog kartona. Prvi žuti karton Avila je dobio zbog starta na Williamsa, a drugi zbog sukoba s Nicovim starijim bratom Inakijem i kapetanom Bilbaa Inigom Martinezom koji su odmah „skočili“ na njega.

Nakon utakmice Avila je, pišu španjolski mediji, nazvao Nicu Williamsa i ispričao mu se. „Nisam igrač koji nekoga želi ozlijediti a pogotovo ne nekog mladog igrača“, navodno je Argentinac rekao 19-godišnjem Williamsu koji je uz malo manje sreće mogao završiti utakmicu s teškim lomom noge.