BOSTON NA 3-1, OKLAHOMA IZJEDNAČILA Tatum prejak za Cleveland, Dallas dominirao pa pao u završnici

May 13, 2024; Dallas, Texas, USA; Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) fouls Oklahoma City Thunder forward Chet Holmgren (7) as center Daniel Gafford (21) looks on during the second half in game four of the second round for the 2024 NBA playoffs at American Airlines Center. Mandatory Credit: Jerome Miron-USA TODAY Sports Photo: Jerome Miron/REUTERS

Jerome Miron/REUTERS

Dallas je u četvrtoj utakmici polufinala Zapadne konferencije protiv Oklahome pred svojim navijačima bio u vodstvu kroz gotovo cijelu utakmicu, u prvoj četvrtini je imao +14, u trećoj +13, nakon četiri minute zadnjeg perioda vodio je s 80-72 da bi na kraju izgubio s 100-96. Thunder je tako izjednačio na 2-2 i sljedeću utakmicu igra u svojoj dvorani. Na deset sekundi prije kraja Luka Dončić je pogodio samo jedno bacanje za -1 Dallasa, sekundu kasnije Chet Holmgren je pogodio oba za 98-95. Mavsima je trebala trica do koje nije došlo je je prekršaj napravljen na P.J. Washingtonu koji je na tri sekunde prije kraja pogodio drugo bacanje za 98-96.

Shai Gilgeous-Alexander je za Oklahomu zabio 34 koša (14/27) uz osam skokova i pet asistencija, Chet Holmgren je imao 18 koševa (6/9) i devet skokova a Lu Dort 17 koševa (4/14) i osam skokova. Kod Dallasa opet je sjajan bio P.J. Washington s 21 košem (7/19) i 12 skokova, Luka Dončić je šutirao 6/20 za 18 koševa, imao je i 12 skokova i deset asistencija, Kyrie Irving tek devet koševa (4/11).

Cleveland je u četvrtoj utakmici polufinala istoka igrajući bez ozlijeđenih Donovana Mitchella i Jarretta Allena prijetio Bostonu, ali ipak ne više od toga. Celticsi su u gostima pobijedili s 109-102 pa će u srijedu navečer imati priliku u svojoj dvorani doći do četvrte pobjede u seriji i ulaska u konferencijsko finale.

Boston je početkom druge četvrtine vodio s 46-33 ali su se Cavsi ponajviše zahvaljujući tri uzastopne trice Maxa Strussa vratili u egal na 57-56 a početkom treće četvrtine i poveli s 65-64. Tu su se Celticsi malo uozbiljili i počeli graditi prednost koja je nakon četiri minute zadnjeg perioda kod 98-83 bila na najviših  +15.

Jayson Tatum je za Boston koji i dalje čeka povratak Kristapsa Porzingisa imao 33 koša (11/25), 11 skokova i pet asistencija, Jaylen Brown 27 koševa (9/15) i osam skokova, Jrue Holiday 16 koševa (6/11), sedam skokova i pet asistencija. Za Cleveland Darius Garland je zabio 30 koševa (12/27) uz sedam asistencija, po 19 su zabili Evan Mobley (8/13) i Caris LeVert (9/18).