Bojan Bogdanović zabio 13 koševa donedavnom klubu, Boston vodio s 30 koševa razlike pa izgubio

New York Knicks' Bojan Bogdanovic (44) drives to the basket against Detroit Pistons' Evan Fournier during the first half of an NBA basketball game in New York, Monday, March 25, 2024. (AP Photo/Peter K. Afriyie)

AP Photo/Peter K. Afriyie

Nakon što je šest utakmica bio na jednoznamenkastom broju koševa, Bojan Bogdanović je konačno odigrao nešto više i bolje, u pobjedi 124-99 njegovog aktualnog New Yorka protiv svog donedavnog kluba Detroita sudjelovao je s 13 koševa (3/4 za dva, 2/7 za tri), jednom asistencijom i dvije izgubljene lopte, sve to za 18 minuta u igri. Pistonsi, s 12-60 najlošija momčad lige, ujedno im je ovo sedmi uzastopni poraz, su igrali bez Cadea Cunninghama, Jalena Durena, Ausara Thompsona, pa je za Knickse ovo bila lagana šetnja u kojoj je Donte DiVincenzo zabio 11 trica čime je postavio novi klupski rekord. DiVincenzo je zabio 40 (3/3 za dva, 11 /20 za tri), Jalen Brunson je dodao svojih 28 (10/20) a Josh Hart je upisao triple-double s 11 koševa (4/10), 14 skokova i deset asistencija.

Boston je izgubio utakmicu od Atlante u kojoj je četiri i pol minute prije kraja prvog poluvremena vodio s 68-38. Eto, i to se može dogoditi, čak i najboljoj momčadi lige (57-15), tim više što su Hawksi igrali bez Tre Younga, a među najzaslužnija za preokret je Bogdan Bogdanović koji je u drugom poluvremenu zabio najviše, 18 koševa (5/7), ukupno 22 (8/15). De’Andre Hunter je zabio 24 (8/14), De’Jounte Murray 19 (8/22) ali uz čak 15 asistencija. Za Boston koj je u drugom poluvremenu za tri gađao 1/15 (!) Jayson Tatum je zabio 37 uz šut 13/26, ali i on je lagano potonuo u drugom poluvremenu – zabio je 14 uz šut 6/14.

Spomenimo i da je Phoenix (42-30) s 104-102 izgubio od najlošije momčadi zapada San Antonija (16-56) koja je igrala bez Victora Wembanyame, u zadnjih deset sekundi Kevin Durant i Devin Booker su promašili šuteve za tricu za pobjedu, a Dallas je uz triple-double Luke Dončića (29 koševa, 10/24, 12 skokova, 13 asistencija) s 115-105 pobijedio Utah Jazz za koji je Luka Šamanić ušao u igru na nešto manje od jedne minute.