Bojan Bogdanović najbolji igrač Knicksa u pobjedi nad Sixersima, Dario Šarić slavio, Ivica Zubac izgubio

Feb 22, 2024; Philadelphia, Pennsylvania, USA; New York Knicks forward Bojan Bogdanovic (44) scores a three pointer in front of Philadelphia 76ers guard Tyrese Maxey (0) during the second quarter at Wells Fargo Center. Mandatory Credit: Bill Streicher-USA TODAY Sports Photo: Bill Streicher/REUTERS

Bill Streicher/REUTERS

Nakon All-star pauze u četvrtak navečer vratila se NBA liga a Bojan Bogdanović je za New York odigrao jako dobru utakmicu i u gostujućoj pobjedi nad Philadelphijom bio najbolji strijelac svoje momčadi s 22 koša (6/6 za tri), dva skoka i tri ukradene lopte, sve to za samo 23 i pol minute u igri. Knicksi su bili bolji kroz cijelu utakmicu, krajem prvog poluvremena bili su na najviših +26. Jalen Brunson stavio je 21 koš (5/18) uz 12 asistencija za Knickse, kod Sixersa daleko najbolji Tyrese Maxey s 35 koševa (11/24).

Stephen Curry je s 32 koša (6/13 za tri) donio prevagu u pobjedi Golden Statea nad Lakersima koji su igrali bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa. Završilo je 128-110, Lakersi si parirali do 51-50 nakon čega su Warriorsi do poluvremena već imali 67-56 a prednost im je rasla prema kraju utakmice do konačnih +18. Dario Šarić je igrao 15 minuta i uz šut 2/3 za dva i 0/3 za tri imao četiri koša uz po četiri skoka i asistencije. Kod Lakersa Anthony Davis 27 koševa (11/19) i 15 skokova.

Oklahoma (38-17) je na svom parketu u ogledu druge i treće momčadi zapada pobijedila LA Clipperse (36-18) s 129-107 u utakmici koja je do četvrte minute trećeg perioda bila potpuno izjednačena da bi onda nakon 70-70 Thunder do kraja četvrtine otišao na 96-79 i praktički već tada prelomio utakmicu.

Oklahomu je po običaju predvodio drugi strijelac lige Shai Gilgeous-Alexander s 31 košem (12/19) i osam asistencija, Chet Holmgren je imao 17 koševa (6/12), deset skokova i po tri asistencije i blokade. Za Clipperse Kawhi Leonard je zabio 20 (9/12), Norman Powell 19 koševa (7/15), Ivica Zubac je upisao 13 koševa (5/12) i 12 skokova.