Bogdanovićevih 30 koševa nedovoljno protiv Washingtona, LeBron u pobjedi protiv Golden Statea ostvario rekord karijere

Jan 27, 2024; Detroit, Michigan, USA; Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) shoots the ball over Washington Wizards guard Landry Shamet (20) in the first quarter at Little Caesars Arena. Mandatory Credit: Lon Horwedel-USA TODAY Sports Photo: Lon Horwedel/REUTERS

Lon Horwedel/REUTERS

Bojan Bogdanović odigrao je još jednu odličnu utakmicu, imao je 30 koševa (6/9 za dva, 4/10 za tri, po tri skoka i asistencije) međutim njegov Detroit svejedno je s 118-104 izgubio od ove sezone ne puno boljeg Washingtona. Pistonsi su sada na omjeru 5-40 a Wizardsi su do pobjede broj osam ove sezone, uz 37 poraza, došli na pogon Kylea Kuzme koji je također zabio 30 (13/27), uz šest skokova i četiri asistencije. Nakon 19 izmjena vodstva utakmica je prelomljena na otprilike tri minute prije kraja, prvo je Bogdanović kod 108-101 promašio šut za tri da bi odmah zatim Kyle Kuzma zabio tricu za teško dostižnih 111-101.

Ako ne vjerujete u priče kako LeBron James ni u 40. godini ne pokazuje znakove starenja, pogledajte statistiku subotnje utakmice Golden Statea i Lakersa koju je momčad iz LA-ja dobila nakon dva produžetka: igrao je nešto manje od 48 minuta, zabio je 36 koševa uz 12/21 za dva i 2/4 za tricu, uhvatio je 20 skokova i podijelio 12 asistencija. Tih 20 skokova je za LeBrona Jamesa rekord karijere!

Warriorsi su u zadnjim sekundama regularnog dijela i prvog produžetka koševima Stephena Curryja (46 koševa, 17/35, sedam asistencija) i Klaya Thompsona (24 koša, 9/24) uspijevali izjednačiti i odvesti utakmicu u još pet minuta igre, međutim na kraju drugog produžetka LeBron je stavio dva bacanja za konačnih 145-144. Dario Šarić je igrao vrlo malo, za 15 minuta upisao je pet koševa (1/5 za dva, 1/3 za tri), četiri skoka i dvije asistencije.