Bogdanović zabio 20 u pobjedi nad Clevelandom, Šarićev Golden State od Bostona izgubio s 52 koša razlike

Feb 10, 2024; New York, New York, USA; New York Knicks forward Bojan Bogdanovic (44) reacts during the first quarter against the Indiana Pacers at Madison Square Garden. Mandatory Credit: John Jones-USA TODAY Sports Photo: John Jones/REUTERS

John Jones/REUTERS

Trenutno najbolja momčad NBA lige Boston (48-12) s ogromnih je 52 koša razlike pobijedio Golden State, što je treća najviša pobjeda u povijesti Celticsa i četvrti najgori poraz u povijesti Warriorsa. Da ne biste mislili da je Golden State igrao bez glavnih igrača – bili su tu svi, doduše Stephe Curry je opet imao jednu od onih svojih utakmica kad šutira i, bez obzira koliko promašuje, šutira dalje, u prvom poluvremenu imao je 0/9 za tri i 2/13 ukupno za četiri koša, u drugom poluvremenu nije igrao. Za Celticse Jaylen Brown je zabio 29 (11/19), Jayson Tatum 27 (9/13), Payton Prichard 19 (8/12), Kristaps Porzingis zbog ozljede nije igrao. Za Golden State koji je tricu imao 7/41 Dario Šarić je igrao nešto manje od 13 minuta i upisao četiri koša (2/2 za dva, 0/2 za tri) i dva skoka.

Četvrta momčad zapada LA Clippers (39-20) pobijedila je drugoplasiranu Minnesotu (42-19) a ključne koševe, iz slobodnih bacanja, zabio je Kawhi Leonard za 89-86 na 13 sekundi prije kraja. Wolvesi su imali zadnji napad u kojem su mogli ići na izjednačenje međutim na tri sekunde prije kraja Anthony Edward je išao na polaganje (?) za konačnih 89-88. Kawhi Leonard zabio je 32 koša (12/26), Ivica Zubac se nakon bolest i dvije neodigrane vratio s 19 minuta na parketu, dva koša (1/2), dva skoka i jednom asistencijom. Za Minnesotu Edwards je imao 27 koševa (9/20).

Jalen Brunson se ozlijedio nakon samo 45 sekundi igre međutim New York je svejedno s 107-98 pobijedio Cleveland. Briljirao je Josh Hart s triple-double učinkom od 13 koševa (5/12), 19 skokova i deset asistencija, Donte DiVincenzo  zabio je 28 (11/22) dok je Bojan Bogdanović za 30 minuta u igri zabio 20 koševa (7/9 za dva, 1/6 za tri) uz po tri skoka i asistencije.