BIŠĆANOV POBJEDNIČKI DEBI Inter – Rijeka 1:2

Zaprešić: Inter i Rijeka sastali se u u 11. kolu HT Prve lige 19.10.2018., SRC Zapresic, Zapresic - Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, NK Inter Zapresic - HNK Rijeka. Trener Rijeke Igor Biscan. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

U prvom susretu 11. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke slavili protiv Intera s 2-1 (1-0) i probili se na četvrto mjesto.

Rijeka je pobjedom u Zaprešiću konačno slavila u HNL-u nakon šest utakmica.

Bila je to prva utakmica novoga trenera Igora Bišćana (foto s domaćim trenerom Toplakom), koji je zamijenio Matjaža Keka na klupi Rijeke, a na drugoj strani trener Intera Samir Toplak vratio se nakon jednomjesečne suspenzije zbog vrijeđanja suca.

Riječani su poveli golom Antonia-Mirka Čolaka već u 11. minuti, no gosti su u 36. minuti ostali s desetoricom nakon što je isključen Stjepan Lončar. Ipak, Rijeka je i s igračem manje postigla i drugi gol u 63. minuti, a opet je strijelac bio Čolak nakon što je većinu posla odradio Pavičić. U 84. minuti pred golom Riječana se najbolje snašao Nigerijac Theophilus Solomon i smanjio na 1-2, potom su Zaprešićani imali nekoliko prigoda, ali je obrana Rijeke izdržala.

Rijeka je s 17 bodova preskočila Goricu na četvrtoj poziciji, dok je Inter ostao osmi s 10 bodova.

Pred 350 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Čolak (11), 0-2 Čolak (63), 1-2 Solomon (84)

Crveni karton: Lončar (Rij,36)