Benfica slavila u najvećem portugalskom derbiju, Petar Musa nastupio

epa10890995 Benfica's Angel Di Maria celebrates with his teammates after scoring the 1-0 goal during the Portuguese First League soccer match between Benfica CP and FC Porto, in Lisbon, Portugal, 29 September 2023.  EPA/JOSE SENA GOULAO

EPA/JOSE SENA GOULAO

U najvećem derbiju portugalskog nogometa Benfica je na stadionu Luz pred 62.247 gledatelja pobijedila Porto sa 1-0, a za domaći sastav više od sat vremena je igrao hrvatski reprezentativac Petar Musa.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 19. minuti kada je Porto ostao s igračem manje. Fabio Cardoso je kao zadnji čovjek obrane oborio Davida Neresa i sudac Joao Pedro Pinheiro mu je odmah pokazao crveni karton.

U 31. minuti gosti su tražili kazneni udarac nakon starta golmana Anatolija Trubina nad Mehdijem Taremijem, no sudac je procijenio kako je intervencija ukrajinskog vratara bila ispravna.

Porto je u 35. minuti umalo ostao bez još jednog igrača nakon što je David Carmo oborio Rafu. Sudac je pokazao žuti karton, a nakon provjere VAR-a ipak je ostao pri svojoj odluci, premda je situacija bila slična kao i kod prvog isključenja.

Pitanje pobjednika razriješeno je u 68. minuti golom Angela di Marije. Neres je s lijeve strane prizemno ubacio u kazneni prostor do Di Marije koji je odmah pucao, a lopta je na putu do gola pogodila Wendella prevarivši vratara Dioga Costu.

Hrvatski reprezentativac Petar Musa igrao je za Benficu do 66. minute.

Benfica sada vodi na ljestvici sa 18 bodova iz sedam susreta, Sporting ima dva boda manje i susret manje, dok je Porto treći sa 16 bodova.