Australian Open: Medvjedev gubio 0:2 u setovima pa prošao dalje u ‘gluho doba noći’

epa11087389 Daniil Medvedev of Russia in action during his 2nd round match against Emil Ruusuvuori of Finland at the 2024 Australian Open in Melbourne, Australia, 18 January 2024.  EPA/JAMES ROSS  AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

EPA/JAMES ROSS

Opasno je živio u drugom kolu ruski tenisač Danil Medvjedev, treći nositelj Grand Slam turnira Australian Open, ali je uspio pobijediti Finca Emila Ruusuvuorija u pet setova nakon zaostatka 0-2.

Nakon nešto manje od četiri i pol sata igre Medvjedev je pobijedio Ruusuvuorija 3-6, 6-7(1), 6-4, 7-6(1), 6-0. Meč je završio u gluho doba noći, dvadeset minuta do 4 sata ujutro.

Ruusuvuori je odlično igrao tijekom četiri seta, s posebnim naglaskom na prve dvije dionice koje je i dobio. Medvjedev je, pak, podizao svoj ritam igre kako je meč odmicao makar treba naglasiti kako je finski tenisač kod vodstva 5-4 u četvrtom setu bio udaljen samo dva poena od velike pobjede.

Kada je Medvjedev dobio tie-break četvrtog seta imao je otvoreni put prema pobjedi. Dobio je posljednji peti set bez izgubljenog gema, a početkom posljednje dionice Ruusuvuori je tražio pomoć liječnika zbog bolova u ramenu.

U trećem kolu Medvjedev će igrati protiv kanadskog tenisača, 27. nositelja Felixa Auger-Aliassimea.