Augsburg pobijedio Borussiju, nastupili Jakić i Beljo

U susretu 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg je preokretom na gostovanju pobijedio Borussiju M’gladbach sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih osam kola.

Domaćin je poveo u 26. minuti golom Theosona Siebatcheu, no gosti su u nastavku susreta golovima Philipa Tietz (47) i Arnea Engelsa (51) stigli do prve ligaške pobjede u zadnjih osam kola.

Za Augsburg je  od 60. minute zaigrao Kristijan Jakić, dok je Dion Drena Beljo dobio priliku od 83. minute. Augsburg je ovom pobjedom napredovao na 10. mjesto, dok je Borussija dva mjesta niže.

U prvom nedjeljnom susretu Werder je u Munchenu iznenadio Bayern sa 1-0 pobijedivši Bavarce prvi put nakon više od 15 godina. Pogodak odluke zabio je Mitchell Weiser u 59. minuti.

Prvi put nakon rujna 2008. Werder je slavio protiv Bayerna. Bio je to ujedno i prvi Bayernov poraz u zadnja 33 međusobna susreta.

Bayern je tijekom utakmice imao 65 posto posjeda lopte, uputio je 21 udarac od čega šest u suparnički okvir, imao je i 10 kornera, ali nije uspio svladati Michaela Zetterera.

Najbliže golu Bayern je bio u 87. minuti, no Mathys Tel je pogodio stativu.

Lovro Zvonarek nije nastupio za domaći sastav, baš kao niti ozlijeđeni Gabriel Marušić.

Bayern sada ima sedam bodova manje od vodećeg Bayer Leverkusena, koji ima i utakmicu više. Werder je na 12. mjestu sa 20 bodova.

REZULTATI:
Bayern Munchen - Werder       0-1 (Weiser 59)
Borussia Mgl.- Augsburg       1-2 (Siebatcheu 26 / Tietz 47, Engels 51)
u subotu:
Freiburg - Hoffenheim         3-2 (Höler 37,  Grifo 55,  Sallai 85 / Weghorst 57, M. Beier 77)
Koln - Borussia Dortmund      0-4 (Malen 12, 61N. Füllkrug 58pen, Moukoko 90+2)
Heidenheim - Wolfsburg        1-1 (Jenz 45+2ag / Černý 7)
Darmstadt 98 - Eintracht      2-2 (Justvan 61, Klarer 90+5 / Nkounkou 33, A. Knauff 51)
RB Leipzig - Bayer Leverkusen 2-3 (Simons 7, Openda 56 / Tella 47, Tah 63, Hincapie 90+1)