ATP Stockholm: Serdarušić bez glavnog turnira

11.09.2021., Banja Luka (BiH) –  U hrvatskom finalu dublova turnira Srpska open, ATP challengera u Banjaluci, Antonio Sancic i Nino Serdarusic pobijedili su bracu Ivana i Mateja Sabanova rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:3).

Dejan Rakita/PIXSELL

Povremeni hrvatski Davis Cup reprezentativac Nino Serdarušić (ATP – 242.) nije se uspio kvalificirati za nastup u glavnom ždrijebu ATP turnira u Stockholmu, gdje ga je u nedjelju u završnom krugu kvalifikacija svladao Talijan Andrea Vavassori (ATP – 295.) sa 3-6, 6-3, 6-4.

Serdarušić je dobro počeo dvoboj i ‘breakom’ u osmom gemu došao do ključne prednosti za osvajanje prvog seta. No, u drugom setu je izgubio servis u drugom gemu i nije uspio vratiti zaostatak. U trećem setu je Talijan došao do ‘breaka’ u petom gemu. Serdarušić je propustio tri prilike za ‘break’ u osmom gemu (15-40 i prednost), a Vavassori je u desetom gemu svoju drugu meč-loptu, a prvu na servisu, pretvorio u pobjedu.

Za 26-godišnjeg Talijana ovo će biti prvi nastup u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira u pojedinačnoj konkurenciji.

OZNAKE: tenis, atp stockholm