ATP MADRID Ćorić uvjerljiv protiv Carreno-Buste

epa06719348 Croatia's Borna Coric in action during his men's singles first round match against Spanish player Pablo Carreno at the 2018 Mutua Madrid Open tennis tournament in Madrid, Spain, 08 May 2018.  EPA/JUANJO MARTIN

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Borna Ćorić (ATP – 35.) s uvjerljivih je 6-4, 6-2 pobijedio 11. tenisača svijeta Španjolca Pabla Carreno-Bustu u 1. kolu ATP turnira Masters 1000 serije u Madridu nakon 81 minute igre i izborio nastup u 2. kolu u kojem ga čeka Nijemac Jan-Lennard Struff.

Ćorić je već u prvom gemu stvorio prve dvije prilike za ‘break’, ali se Španjolac uspio izvući. Puno bolju igru u prvom setu naš je 21-godišnji tenisač okrunio u devetom gemu, kad je za prvi ‘break’ u meču iskoristio sedmu priliku za oduzimanje servisa. Ćorić je bez izgubljenog poena potvrdio ‘break’ i osvojio prvi set, u kojem je na početnom udarcu izgubio svega četiri poena.

Zagrepčanin je na najbolji način otvorio i drugi set te već u prvom gemu stvorio prednost ‘breaka’. U sljedećem gemu je Carreno-Busta došao do prve dvije ‘break-lopte’, ali je Ćorić i na to imao odgovor. Još jednim ‘breakom’ u petom gemu Borna je stekao veliku prednost, a na putu prema ekspresnoj pobjedi zaustavio ga je snažan pljusak.

Srećom, Caja Magica ima tri terena s pomičnim krovom pa su nakon 40-minutne stanke tenisači nastavili dvoboj u dvoranskim uvjetima pri rezultatu 6-4, 5-2, 15-15. Dvije minute i tri poena poslije naš je tenisač proslavio pobjedu.

Naš je tenisač bio vrlo uvjerljiv, što pokazuje i konačna statistika. Osvojio je 77 % poena na prvom i čak 80 % na drugom servisu. Iskoristio je tri od 11 prilika za ‘break’, a zabio je i 12 as uz odličnih 70 % pogođenih prvih servisa.

Bio je to treći dvoboj Ćorića i Carreno-Buste te Bornina druga uzastopna pobjeda. Zagrepčanin je od Španjolca bolji bio i na startu ove sezone na turniru u Dohi, gdje je u ‘tie-breaku’ trećeg seta spasio tri meč-lopte.

Bornu Ćorića u 2. kolu čeka njemački Davis Cup reprezentativac Jan-Lennard Struff koji je sa 6-4, 6-4 nadigrao Rumunja Mariusa Copila u prvom kolu. U dosadašnja tri dvoboja, sva tri na tvrdoj podlozi i odigrana prošle godine, Struff je slavio dvaput. Nijemac je bio bolji u Winston-Salemu i St. Peterburgu, a Ćorić je slavio na Mastersu u pariškom Bercyju.