ATP Finale: Medvjedev osigurao polufinale, Alcaraz bolji od Rubljova

epa10977273 Daniil Medvedev of Russia reacts after winning his Red Group match against Alexander Zverev of Germany at the Nitto ATP Finals tennis tournament in Turin, Italy, 15 November 2023.  EPA/Alessandro Di Marco

EPA/Alessandro Di Marco

Ruski tenisač Daniil Medvjedev osigurao je plasman u polufinale ATP Finala u Torinu nakon što je u susretu 2. kola Crvene skupine pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva sa 7-6 (7), 6-4.

Nakon što je u prvom kolu pobijedio sunarodnjaka Andreja Rubljova sa 6-4, 6-2, Medvjedev je u drugom susretu bio bolji i od Nijemca Zvereva osiguravši kao prvi plasman u polufinale.

Ruski tenisač je već u prvom gemu napravio break, no Zverev se vratio izjednačivši na 3-3. Set je potom otišao u trinaestu igru u kojoj je Zverev vodio 4-1, a potom imao i dvije set lopte kod 6-5 i 7-6. No, Medvjedev se oba put spasio, a zatim sa 9-7 dobio “tiebreak”.

U drugom setu ključnim se pokazao posljednji, 10 gem u kojem je ruski tenisač napravio break za 6-4 i 2-0 u setovima.

U prvom meču 2. kola iz ove skupine Španjolac Carlos Alcaraz je pobijedio Rusa Andreja Rubljova sa 7-5, 6-2. Drugi tenisač svijeta slavio je nakon sat i 15 minuta.

U prvom setu tenisači su bili sigurni u svojim servis gemovima sve do 11. kada je Alkaraz napravio break i poveo 6-5, a nakon toga je osvojio gem na svoj servis i poveo u meču. U prvoj i sedmoj igri drugog seta Alkaraz je oduzeo servis Rubljevu i nakon prve meč lopte osigurao trijumf.

U Zelenoj skupini nakon dva kola još nisu poznati polufinalisti.

Talijan Jannik Sinner, koji je u utorak u tri seta svladao prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića, ima dvije pobjede, Srbin i Danac Holger Rune po jednu, a umjesto Grka Stefanosa Tsitsipasa, koji je napustio turnir zbog ozljede, posljednji meč igrat će Poljak Hubert Hurkacz.