Ashleigh Barty pobjednica Wimbledona

Ashleigh Barty of Australia holds victory trophy after winning the ladies' singles final of the Championships, Wimbledon against Karolina Pliskova of Czech Republic at the All England Lawn Tennis and Croquet Club in London, United Kingdom on July 10, 2021. ( The Yomiuri Shimbun via AP Images )

Prva igračica svijeta, Australka Ashleigh Barty osvojila je Wimbledon. Barty je u finalu za sat i 55 minuta pobijedila Čehinju Karolinu Pliškovu (WTA 13.) sa 6-3, 6-7, 6-3. Za Barty ovo je drugi osvojeni Grand Slam, nakon što je 2019. godine osvojila Roland Garros, dok je Pliškova upisala drugi poraz u finalima Grand Slama, nakon US Opena 2016. Ovo je bilo prvi puta od 1977. godine da su se u finalu Wimbledona našle dvije tenisačica kojima je to bio prvi ulazak u finale ovog turnira.

Pliškova je izgubila svoja prva tri servisa u prvom setu, zatim je napravila dva breaka ali Barty je uzela deveti gem na svoj servis za 6-3. Drugi set odlučen je u tie-breaku, kod 5-5 prvo je Pliškova a zatim i Barty izgubila svoj servis, a u 13. gemu Čehinja je bila bolja sa 7-4.

U odlučujućem setu Barty je napravila break odmah u drugom gemu, a kod 5-3 Pliškova je imala break-loptu, no Barty se izvukla i dobila set 6-3. Barty je ovom pobjedom postala bogatija za 2.4 milijuna dolara, dok će Pliškovoj na račun sjesti 1.2 milijuna dolara.

OZNAKE: wimbledon