Arsenal slavio protiv najljućeg rivala Tottenhama, povećali prednost na vrhu

epa10407313 Ryan Sessegnon (R) of Tottenham in action against Eddie Nketiah of Arsenal during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Arsenal London in London, Britain, 15 January 2023.  EPA/Neil Hall EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Neil Hall

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal povećao je svoju prednost pred prvim pratiteljem Manchester Cityjem na osam bodova 2-0 (2-0) gostujućom pobjedom protiv najljućeg rivala Tottenham Hotspura u susretu 19. kola.

Arsenal je poveo u 14. minuti nakon neshvatljive pogreške vratara Tottenhama Huga Llorisa. Saka je “mrtvog kuta” uputio snažan udarac koji bi prošao paralelno s gol-linijom, ali Lloris se odlučio pokušati uhvatiti loptu koja ga je pogodila u prsa i odbila se preko linije.

Konačni rezultat postavio je kapetan Arsenala Martin Odegaard preciznim prizemnim udarcem sa 20-ak metara.

Arsenal sada ima 47 bodova, osam više od drugog Manchester Cityja, a devet više od trećeg Newcastle Uniteda i četvrtog Manchester Uniteda.

Ivan Perišić ušao je u igru za Tottenham, koji je peti sa 33 boda, tek u 75. minuti.

Ranije u nedjelju je Newcastle Uniteda s minimalnih 1-0 (0-0) na svom terenu svladao Fulham. Newcastle je do pobjede stigao sretno i spretno golom Alexandera Isaka u 89. minuti. A 20 minuta ranije Fulham je imao veliku priliku povesti jer je dobio kazneni udarac zbog prekršaja Trippiera na Decordova-Reidu. No, srpski napadač Aleksandar Mitrović se prilikom izvođenja 11-erca poskliznuo, udario loptu desnom nogom kojom se pogodio u lijevu, a iako je lopta završila u mreži sudac je poništio pogodak zbog nepravilnog izvođenja. Bio je to već treći nerealizirani 11-erac Mitrovića u Premier ligi ove sezone čime je već sada, na polovici sezone izjednačio negativan rekord u toj kategoriji kojega su u sezoni 2018/19. postavili Paul Pogba i Gylfi Sigurdsson.

Mateo Kovačić ušao je u igru u 89. minuti u 1-0 (1-0) domaćoj pobjedi Chelseaja protiv Crystal Palacea, a strijelac jedinog gola bio je Kai Havertz u 65. minuti. Deseti Chelsea se sada izjednačio bodovno s devetim Liverpoolom, oba kluba imaju po 28 bodova, dok je Crystsal Palace 12. sa 22.

REZULTATI 19. KOLA,
Petak:
Aston Villa – Leeds United 2-1 (Bailey 3, Buendia 64 / Bamford 83)
Subota:
Manchester United – Manchester City 2-1 (Bruno Fernandes 78, Rashford 82 / Grealish 60)
Everton – Southampton 1-2 (Onana 39 / Ward-Prowse 46, 78)
Wolverhampton Wanderers – West Ham United 1-0 (Podence 48)
Brighton and Hove Albion – Liverpool 3-0 (March 47, 53, Welbeck 81)
Nottingham Forest – Leicester City 2-0 (Johnson 56, 85)
Brentford – Bournemouth 2-0 (Toney 39-11m, Jensen 75)