Arsenal bolji od West Hama, još jedan susret Premierlige otkazan zbog covida

epa09644182 Arsenal's Emile Smith Rowe (C) celebrates with teammates after scoring the 2-0 lead during the English Premier League soccer match between Arsenal FC and West Ham United in London, Britain, 15 December 2021.  EPA/Neil Hall EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Neil Hall

U susretu 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio West Ham sa 2-0 produživši lošu seriju “Čekićara”.

Sve najzanimljivije u londonskom derbiju se dogodilo u drugom dijelu.

Domaćin je poveo u 48. minuti golom Gabriela Martinellija, a 20 minuta kasnije West Ham je ostao s igračem manje nakon što je isključen Vladimir Coufal koji je pritom i skrivio i kazneni udarac.

Međutim, Alexandre Lacazette nije uspio svladati golmana s bijele točke, njegov udarac je Lukasz Fabianski sjajno obranio.

Ipak, u 87. minuti je Emile Smith Rowe potvrdio pobjedu “Topnika”. Za West Ham, koji je u zadnjih šest susreta u svim natjecanjima upisao samo jednu pobjedu, nije nastupio Nikola Vlašić.

Wolverhampton je na gostovanju pobijedio Brighton sa 1-0, a gol oduke zabio je Romain Saiss u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Crystal Palace i Southampton su odigrali 2-2. Domaćin je poveo, gosti su potom okrenuli rezultat s dva gola, da bi Crystal Palace uspio izjednačiti. Za domaćine su zabili Zaha (2) i Ayew (65), a za goste Ward-Prowse (32) i Broja (36).

Utakmica između Burnleyja i Watforda je otkazana svega nekoliko sati prije početka zbog izbijanja Covid-19 u redovima gostujućeg kluba.

To je treća utakmica koja je posljednjih dana odgođena u Premiershipu zbog koronavirusa, nakon ogleda Tottenham i Brightona, te Manchester Uniteda i Brentforda. Na “Otoku” strahuju kako će u idućim danima uslijediti nove odgode utakmica zbog širenja Omikron varijante koronavirusa.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 41 bodom, Liverpool je drugi sa 37, a Chelsea na trećem mjestu ima 36 bodova. Međutim, “Redsi” i “Bluiesi” imaju i utakmicu manje.

Arsenal se probio na četvrto mjesto sa 29 bodova, dok je West Ham sada peti s bodom manje.

REZULTATI:
Brighton – Wolverhampton 0-1 (Saiss 45+1)
Crystal Palace – Southampton 2-2 (Zaha 2, Ayew 65 / Ward-Prowse 32, Broja 36)
Arsenal – West Ham 2-0 (Martinelli 48,
Burnley – Watford odgođeno

U utorak:

Norwich – Aston Villa 0-2 (Ramsey 34, Watkins 87)
Man. City – Leeds 7-0 (Foden 8, Grealish 13, De Bruyne 32, 62, Mahrez 49, Stones 74, Ake 78)