Ancelotti: “Modrić je bio fantastičan. Napravio je ono što smo očekivali”

11.09.2023., Erevan, Armenija - Kvalifikacijska utakmice za UEFA Euro 2024. nogometno prvenstvo, 6. kolo, Armenija - Hrvatska.  Photo: Hrach Khachatryan/PIXSELL

Hrach Khachatryan/PIXSELL

Trener Reala trener Carlo Ancelotti, koji je u utorak uveo Luku Modrića u igru u 64. minuti protiv Napolija, rekao je da je kapetan hrvatske reprezentacije “bio fantastičan”.

“Napravio je ono što smo očekivali od njega. Pokazao je iskustvo u službi ekipe te odigrao 30 minuta na visokoj razini”, izjavio je Ancelotti na konferenciji za medije u Napulju.

Real Madrid je ondje pobijedio s 3-2 u drugom kolu Lige prvaka.

Modrić, 38-godišnji veznjak, zaigrao je nakon što ga je Ancelotti u prethodne dvije utakmice protiv Las Palmasa i Girone bio ostavio na klupi, a prethodno izvukao s travnjaka na poluvremenu derbija s Atletico Madridom.

Ancelotti je pohvalio njegov stav i igru protiv Napolija.

“To znači da je motiviran i da može pridonijeti”, izjavio je.

“A to je ono što trener traži od igrača koji ne igra i koji je pomalo ljut. Da ne izgubi volju. U tom smislu je Modrić bio fantastičan”, zaključio je Ancelotti.

Modrić, koji je od 2012. osvojio 23 trofeja s Real Madridom, ove sezone nije u udarnoj postavi. Ancelotti u novoj formaciji 4-4-2 daje prednost na sredini terena novopridošlom 20-godišnjem Judu Bellinghamu te ostalim mladim igračima Federicu Valverdeu, Eduardu Camavingi i Aurelienu Tchouameniju.

“Kraljevski klub” je u Ligi prvaka ostvario drugu pobjedu nakon što je prethodno slavio s 1-0 protiv Union Berlina. U španjolskom prvenstvu ima šest pobjeda i jedan poraz od Atletica.