Amerikanci se nakon poraza od Fracuza sa +54 iskalili na Iranu, Njemačka bolja od Nigerije

epa09372612 Jayson Tatum of USA (L) in action against  Aaron Geramipoor (R) of Iran during the Men's Preliminary Round Group A match between USA and Iran during the Basketball events of the Tokyo 2020 Olympic Games at the Saitama Super Arena in Saitama, Japan, 28 July 2021.  EPA/WU HONG

EPA/WU HONG

Američka košarkaška reprezentacija je nakon, za njih šokantnog, poraza od Francuske u drugom kolu Skupine A imala puno lakši posao. Selekcija Irana ipak nije na razini da bi se mogla nadati ičemu osim porazu koji neće biti preuvjerljiv. Završilo je 120-66, velikih 54 koševa razlike za momčad Gregga Popovicha.

Nisu Iranci mogli parirati ni u jednom trenutku, već nakon 10 minuta bilo je 28-12, a prema kraju utakmice prednost na strani NBA selekcije je samo rasla. Bili su Amerikanci šuterski prilično raspoloženi, pogodili su 19 od 39 šuteva za tri a izbornik Popovich nije morao puno razmišljati kojeg će igrača poslati na parket, svi su uredno zabijali. Damian Lillard je bio najbolji strijelac sa 21 košem (7/15) i 5 asistencija, Devin Booker ubacio je 16 (6/9), Jayson Tatum 14 (5/11), Zach LaVine 13 (3/5) i 8 asistencija, Kevin Durant (4/8) i Khris Middleton (4/6) po 10 koševa…

Za Iran je 14 koševa (šut 5/14) ubacio momak čije prezime sigurno nećete lako ni zapamtiti ni izgovoriti, Mohammad Jamshidijafarabadi.

U drugoj utakmici Skupine A Češka i Francuska igraju u srijedu od 14 sati.

Njemačka je nakon uvodnog poraza od Italije do prve pobjede došla protiv Nigerije, koja je i dalje na nuli. Nijemci su pobijedili sa 99-92 u prilično izjednačenoj utakmici koja je odlučena tek u zadnjih 6 minuta u koje se sa 81-81. U sljedeće 4 minute Nijemci su napravili seriju 14-0 i na dvije minute prije kraja otišli na velikih 95-81.

Nigerija je pogodila 17 od 36 šuteva za tri, međutim nije im pomoglo, Njemačka je imala Voigtmanna sa 19 koševa (7/11, 7 skokova), Wagnera sa 17 (6/8), Barthela sa 14 (4/4) i Loa sa 13 koševa (5/11, 9 asistencija) koji su bili prevaga. Kod Nigerije sjajan je bio član Milwaukee Bucksa Jordan Nwora sa 33 koša (13/20, 7 skokova), Oni Miye 15 koševa (5/7), svi ostali manje od 10.

Italija i Australija u istoj skupini igraju u srijedu od 10:20 sati.