Aaron Gordon junak četvrte utakmice NBA finala, Denver Nuggetsi su na jednu pobjedu od titule

Jun 9, 2023; Miami, Florida, USA; Denver Nuggets forward Aaron Gordon (50) controls the ball while defended by Miami Heat center Bam Adebayo (13) during the second half in game four of the 2023 NBA Finals at Kaseya Center. Mandatory Credit: Jim Rassol-USA TODAY Sports Photo: Jim Rassol/REUTERS

Jim Rassol/REUTERS

Denver je dobio i drugu utakmicu finala NBA u Miamiju i sada s 3-1 čeka ponedjeljak i utakmicu u svojoj dvorani kada će imati prvu priliku pred svojim navijačima osvojiti za Nuggets franšizu prvu titulu u povijesti. Četvrta utakmica završila je s 108-85, junak ove pobjede bio je Aaron Gordon, 203 cm visoka „četvorka“ Denvera koji je imao 27 koševa (11/15). sedam skokova i šest asistencija dok je Nikola Jokić, koji je u prvoj četvrtini pri doskoku izvrnuo stopalo, bio na 23 koša (8/19), 12 skokova i četiri asistencije.

Osim kratkog perioda početkom druge četvrtine kad je Miami bio na plus tri, Nuggetsi su bili kroz cijelu utakmicu u vodstvu koje je išlo uglavnom između pet i deset koševa razlike, s jednim odlaskom na +13 sredinom  treće i početkom četvrte četvrtine. Miami je 8-0 serijom na osam minuta prije kraja prišao do -6 kod 89-83, međutim više od toga momčad Erika Spoelstre nije mogla, na strani Denvera pojavio se Bruce Brown koji je 11 ukupno 21 koš (8/11) zabio u zadnjem periodu i odveo utakmicu u, za Nuggetse, mirnu završnicu.

Jamal Murray je za Nuggetse koji su za tricu šutirali sjajnih 14/28 zabio 15 (5/17) uz 12 asistencija, Michael Porter Jr 11 koševa (4/10). Kod Miamija, Jimmy Butler je s 25 koševa (9/17) i po sedam skokova i asistencija bio na svojoj razini, Bam Adebayo je uz tešku defanzivnu borbu s Jokićem upisao 20 koševa (8/19) i 11 skokova, Kyle Lowry je imao 13 koševa (3/7) i sedam asistencija, Kevin Love (3/5 za tri) i Duncan Robinson (2/4 za tri) su bili na po 12 koševa.