Kauboji u nastavku deklasirali Island, Stevanović zaključao vrata

Sjane obrane Ivana Stevanovića i odlična rola Marka Mamića u nastavku bili su hrvatski forte za pobjedu protiv Islanda. Islanđani su se dobro držali u prvom dijelu koji je okončan samo s jednim golom viška za kauboje.

No u nastavku Hrvatska je pokazala drugo lice. Stevanović je obranio nekoliko jako važnih lopti, a u napadu, pod vodstvom Cindrića i raspucanog Mamića nije nedostajalo rješenja. Prednost je rasla iz minute u minutu i već nakon desetak minuta drugog dijela bilo je “plus 5” (20:15). Od tada pa nadalje Island nije imao šanse i ostalo je samo pitanje s kolikom će razlikom Hrvatska slaviti.

Igračem utakmice proglašen je Luka Cindrić koji je postigao sedam golova. Štrlek je zabio pet, Karačić, Mamić i Stepančić po četiri. Stevanović je skupio sedam obrana.

KRAJ – 29:22

58′ – 29:21 Kopljar zabija pa Mamić – gotovo je i definitivno

56′ – 27:21 Lino Červar zove “time out”, Hrvatska će imati napad u nastavku

55′ – 27:20 Ali tu je Cindrić

54′ – 26:20 Island zabija dva za redom i poziva kauboje na oprez

52′ – 26:18 Još jedna obrana Stevanovića pa se Čupić prikrada na crtu i zabija za “plus 8”

51′ – 25:18 Mamić zabija treći gol za redom

49′ – 24:17 Dva sjajna gola Mamića za “plus 7”

47′ – 22:16 Dvije sjajne obrane Stevanovića koji postaje junak susreta. Prvo s krila pa iz kontre

40′ – 21:15 Sjajna asistencija za Štrleka za rekordnih “plus 6”, Islandđani zovu “time out”

39′ – 20:15 Buntić zabija, Stevanović brani, Hrvatska opet u napadu

37′ – 19:14 Stevanović opet sjajno brani pa Cindrić zabija iz teške situacije

35′ – 18:14 Karačić za “plus 3”, potom Stevanović sjajno brani pa Vori zabija za “plus 4”

32′ – 15:14 Stepančić dovodi Hrvatsku u novo vodstvo nakon što je Island poravnao iz prvog napada u nastavku

POLUVRIJEME 14:13 Nekoliko sekundi prije kraja Gustavsson brani pokušaj Cindrića, kojem je to prvi promašaj, šut 4/5

29′ – 14:12 Karačić sa sedam metara vraća višak od dva gola, ali Magnuson odmah uzvraća. Potom Cindrić vraća opet na “plus 2”

28′ – 12:11 Islanđan su se rastrčali, iz superbrze kontre smanjuju na samo gol zaostatka

27′ – 12:10 Hrvatska je imala napad za “plus 4” ali nije uspjeli uputiti ni udarac. Island smanjuje zaostatak a Čupić dobiva “dvije minute”

24′ – 12:9 Čupić iz polukontre za prvi put “plus 3”

23′ – 11:9 Islanđani smanjuju iz polukontre, uzvraća Karačić

21′ – 10:8 Štrlek pa Karačić dovode Hrvatsku prvi put do dva gola viška

18′ – 7:8 Palmarson dovodi Island u vodstvo, nakon toga Stepančić ne zabija dobru priliku

17′ – 7:7 Stepančić prvi put nije zabio na EP-u, obranio je sjajni islandski vratar njegov pokušaj iz daljine

14′ – 7:6 Vori je iz kontre imao priliku odvesti Hrvatsku prvi put na dva razlike, ali Gustavsson opet sjajno brani

12′ – 6:5 Cindrić za novo vodstvo Hrvatske

10′ – 5:5 Cindrić vraća Hrvatsku u vodstvo, ali Magnuson zabija za novo izjednačenje

9′ Islandski vratar Gustavsson ima već dvije dobre obrane. Obranio Štrleku s krila.

8′ – 4:4 Štrlek poravnava

5′ – 3:3 Stepančić poravnava nakon što je Island nakratko poveo. Hrvatska nije realizirala jedan sedmerac

1′ – 1:1 Hrvatska je povela preko Stepančića, ali Island odmah uzvraća

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras od 20.30 sati u drugom kolu skupine A igra protiv Islanda. Susret je to pobjednika iz prvog kola igranog u petak. Hrvatska je bila bolja od Srbije (32:22), a Island od Švedske (26:24).

Večerašnja utakmica igra se pod dojmom ozljede Domagoja Duvnjaka, najboljeg igrača Hrvatske, koji je pred kraj susreta sa Srbijom izašao s terena. Kako se ispostavilo, Duvnjak je ozlijedio list i upitan je za ostatak turnira. No, sam Duvnjak danas je poslao riječi ohrabrenja, suigračima i sebi, rekavši da se neće predati.

Izbornik Lino Červar umjesto Duvnjaka je u reprezentaciju pozvao Denisa Buntića. Luka Cindrić, srednji vanjski i “novi Balić” uoči večerašnje utakmice rekao je da je ovo ključni susret u skupini. Hrvatska protiv Islanda ima odličnu statistiku, u devet susreta sedam pobjeda i jedan poraz te jedan remi.