Pobjeda Juventusa, Fiorentina se oprostila od kapetana

epa06595858 Fiorentina's supporters show banners reading "Capitano vero...uomo d'altri tempi" (True Captain...man of other times) and "Fiorentino per sempre, ciao Davide" (Florentine forever, bye David) in memory of late Italian ACF Fiorentina player Davide Astori prior to the Italian Serie A soccer match ACF Fiorentina vs Benevento Calcio at Artemio Franchi stadium in Florence, Italy, 11 March 2018.  EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

Nogometaši Juventusa opet su prvi u Seriji A nakon što su u 27. kolu kod kuće pobijedili Udinese s 2-0, dok je dvoboj u Firenci protekao u oproštaju od preminuloga kapetana Davida Astorija.

Fiorentina je slavila u protiv zadnjega Beneventa (1-0) u prvoj utakmici nakon što je ostala bez kapetana Davidea Astorija koji je iznenada preminuo prije tjedan dana. Stadion Artemio Franchi danas je bio u znaku Astorija, veliki dio navijača došao je u dresu s brojem 13 kojeg je nosio preminuli kapetan, kao i svi igrači Fiorentine, predvođeni novim kapetanom Milanom Badeljem. Jedini gol na utakmici polučio je Vitor Hugo u 25. minuti.

Juve se vratio na vrh pobjedom protiv Udinesea s 2-0, a dvostruki strijelac bio je Paulo Dybala (20, 49), dok je Higuain u 38. minuti promašio penal. Marijo Mandžukić je ušao u igru kod Juvea u 74. minuti, a s klupe je ušao i hrvatski dvojac kod Udinesea – Stipe Perica u 61., a Andrija Balić u 70. minuti.

Crotone je u bijegu s dna kod kuće s čak 4-1 pobijedio Sampdoriju, a hrvatski napadač Ante Budimir nije bio u sastavu Crotonea, dok je Ivan Strinić ostao na klupi gostiju. Lazio se spasio poraza kod Cagliarija (2-2) golom Immobilea u petoj minuti sudačke nadoknade. U derbiju začelja Sassuolo i SPAL su odigrali 1-1, a Atalanta je odnijela bodove iz Bologne (1-0).

Kasnije igraju Genoa i Milan te Inter i Napoli.

Vodi Juventus s 71 bodom ispred Napolija (69) i Rome (56). Na dnu su Crotone (24), Sassuolo (24), SPAL (24), Verona (22) i Benevento (10).