NBA Golden State i Houston u finalu Zapada

epa06715927 Golden State Warriors forward Kevon Looney (L) and Golden State Warriors forward Kevin Durant (R) block New Orleans Pelicans guard Jrue Holiday (C) from making a shot while New Orleans Pelicans forward Anthony Davis watches (back) during the first quarter of the NBA Western Conference Semifinals  game between the Golden State Warriors and New Orleans Pelicans in New Orleans, Louisiana USA on 06 May 2018.  EPA/DAN ANDERSON  SHUTTERSTOCK OUT

Golden State Warriors i Houston Rockets igrat će u finalu Zapadne konferencije nakon što su sinoć obje momčadi u petoj utakmici konferencijskog polufinala svladale New Orleans Pelicanse, odnosno Utah Jazz.

Golden State je u Oaklandu sa 113-104 slavio protiv New Orleansa i zaključio seriju sa 4-1.

Stephen Curry je zabio 28 koševa, Kevin Durant je dodao 24, a Kyle Thompson 23 za Warriorse koji su upisali 15. pobjedu zaredom u doigravanju na domaćem terenu i tako se izjednačili s rekordom Chicago Bullsa iz sezone 1990./91.

Anthony Davis je predvodio New Orleans s double-doubleom, petim u seriji, zabivši 34 koša i ugrabivši 19 skokova. Jrue Holiday je ubacio 27 koševa uz 10 skokova i 11 asistencija za New Orleans.

Warriors su na poluvremenu vodili sa 59-56, ali su onda drugi dio utakmice otvorili sa pet koševa zaredom i povećali prednost na 13 razlike. Pelicans su dvije minute prije kraja napravili seriju od 18-2 kojom su došli na 107-100, ali ih je zaustavio Draymond Green sa šutom kojim se Warriors vraćaju u igru.

Houston Rockets su u petoj utakmici na svom terenu bili bolji od Utah Jazza sa 112-102 i zatvorili seriju također s rezultatom od 4-1.

Do pobjede ih je vodio raspoloženi Chris Paul koji je utakmicu završio sa 41 poenom, od čega je 20 zabio u zadnjoj četvrtini.

I dok su momčadi bile izjednačene u drugoj četvrtini, dvije Paulove trice i još jedna P.J. Tuckera prije poluvremena dovele su Houston u vodstvo od 54-46.

U trećoj četvrtini, Jazz izjednačuje pa čak i prelazi u vodstvo zahvaljujući Donovanu Mitchellu koji je zabio 24 koša prije nego je morao napustiti igru zbog ozljede. Bez svog najboljeg igrača, Jazz ne može pratiti Rocketse koji se odvajaju u zadnjoj četvrtini zahvaljujući tricama Paula i Tuckera i zakucavanju Jamesa Hardena (18 koševa) sedam minuta prije kraja.

ZAPADNA KONFERENCIJA
-polufinale:
Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 113-104
Golden State se s rezultatom 4.1 u seriji na četiri pobjede plasirao u finale Konferencije

Houston Rockets - Utah Jazz                  112-102
Houston se s rezultatom 4-1 u seriji na četiri pobjede plasirao u finale Konferencije