‘Mi nismo Barcelona. Borit ćemo se do posljednjeg atoma snage’

epa06690426 Liverpool’s fans raise flags and scarves during the UEFA Champions League semi final, first leg soccer match between Liverpool FC and AS Roma at Anfield, Liverpool, Britain, 24 April 2018.  EPA/PETER POWELL

Nogometaši Liverpoola, predvođeni sjajnim Mohamedom Salahom, slavili su u utorak u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka protiv Rome na Anfieldu sa 5:2. Imali su ‘Redsi’ ogromnu prednost od 5:0, ali Rimljani su u posljednjih deset minuta preko Džeke i Perottija smanjili svoj zaostatak.

Trener Liverpoola Jürgen Klopp kazao je nakon utakmice kako dva gola koja su primili ne znače neku veliku razliku, te je iskazao povjerenje da mogu slaviti i u Rimu sljedećeg tjedna.

“Ono što sam naučio iz ove utakmice je da možemo pobjediti i u uzvratu, iako će biti potpuno drugačije”, rekao je Klopp, kojeg su novinari podsjetili da se Roma u četvrtfinalu vratila iz ponora protiv Barcelone, koja je u uzvrat u Rim stigla s prednosti od 4:1.

“Mi nismo Barcelona. To je jedan od tri najbolja kluba na svijetu. Osvojili su toliko toga posljednjih godina. Mi nismo. Borit ćemo se do posljednjeg atoma snage za pozitivan rezultat. Večeras je ispalo toliko bolje nego što sam uopće mogao zamisliti prije utakmice. Moramo se u Rimu boriti, a to nije nikakav problem. Morali bismo se boriti i da je završilo 5:0, tako da ta dva gola koja smo primili ne znače neku ogromnu razliku.

Pohvalio je svoje igrače, za koje je rekao da su veći dio utakmice odigrali ‘briljentno’. Iako je loše reagirao kod pogotka Edina Džeke, Klopp je imao riječi hvale za hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena. “Odigrao je vrhunsku utakmicu”, poručio je. Ne smatra da je razlog što su primili dva gola u posljednjih deset minuta rezultat postava, odnosno napadački nogomet. “Ne ne, bili smo potpuno dobri u obrani. Bilo je takvih situacija i ranije, pa smo ih bez problema riješili. Kontrolirali smo igru, a gledatelji su uživali u dobrom nogometu”, poručio je njemački trener.