UVERTIRA Hajdučice u derbiju bolje od Dinamovki

Robert Matić / hajduk.hr

Uoči sutrašnjeg sraza muških kolega na pomoćnom terenu Poljuda je u sklopu 12. kola SuperSport Prve HNLŽ odigran derbi ženskih ekipa Hajduka i Dinama. Bolje su bile Hajdučice koje su slavile rezultatom 2:1 (1:0). Bila je to njihova prva pobjeda nad rivalkama iz Zagreba u njihovom petom međusobnom duelu.

S nova tri boda izabranice Tamare Benković su zadržale drugo mjesto na ljestvici s pet bodova manje od maksimalnog ŽNK Osijeka koji je odigrao i utakmicu manje. Modre su pak na četvrtom mjestu ljestvice s 18 osvojenih bodova.

Prvi pogodak na utakmici je postignut u 39. minuti kada je nakon ubačaja Brnić s lijeve strane loše reagirala golmanica Dinama što je iskoristila Branka Bagarić koji je došla prije do lopte te je s lakoćom zatresala mrežu.

Bijele su prednost povećale u 58. minuti kada se prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca u strijelce upisala njihova ponajbolja igračica Andrea Grebenar.

Gošće iz Zagreba su do konca utakmice uspjele doći do počasnog pogotka, a njega je u 90. minuti preciznim udarcem s deset metara postigla Ana Grdiša.