Serie A: Giroud trostruki strijelac u visokoj pobjedi Milana nad Sampdorijom

epa10642001 AC Milan's Olivier Giroud reacts during the Italian serie A soccer match between AC Milan and Sampdoria  at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 20 May 2023.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Lakoćom su nogometaši Milana upisali domaću pobjedu u 36. kolu Serie A, s 5-1 je pobijeđena Sampdoria, čime je Milan prekinuo niz od tri poraza upisanih u Serie A i Ligi prvaka.

U prvom poluvremenu Milan je stvorio prednost od 3-1 nakon jednog gola Rafaela Leaa i dva Oliviera Girouda. Na drugoj strani je strijelac bio veteran, 40-godišnji Quagliarella.

Raspucan je Milan bio u nastavku pa je Giroud tako kompletirao ‘hat-trick’, dok je pogodak dao i Španjolac Brahim Diaz koji je opet bio zapažen u Milanovoj igri. U prvom poluvremenu je upisao dvije asistencije.

Milan je ovom pobjedom ostao u igri za treće ili četvrto mjesto, koja vode prema Ligi prvaka iduće sezone. Ima dva boda manje od Intera i bod manje od Lazija, ali te dvije momčadi tek moraju odraditi svoje dvoboje ovog kola.

Hrvatski nogometaš Ante Rebić nije konkurirao za Milan u ovom susretu.

Sampdoria, posljednja momčad na ljestvici Serie A, već je od ranije budući drugoligaš i član Serie B.

U nedjelju će igrati Lecce – Spezia, Torino – Fiorentina, Napoli – Inter i Udinese – Lazio, dok će se 36. kolo zaključiti u ponedjeljak utakmicama Roma – Salernitana i Empoli – Juventus.

Serie A, 36. kolo:

Milan – Sampdoria 5-1 (Rafael Leao 9, Giroud 23, 29-11m, 68, Brahim Diaz 63 / Quagliarella 20)

Atalanta – Verona 3-1 (Zappacosta 22, Pašalić 53, Hojulund 62 / Lazović 11)

Cremonese – Bologna 1-5 (Ciofani 90+1 / Arnautović 14, Ferguson 27, Posch 45+1, Orsolini 62, Sansone 80)