Liga nacija: Poraz 0-4 hrvatskih nogometašica u Slovačkoj

22.09.2023., Varazdin, Gradski stadion Varteks - Liga nacija nogometasica, Liga B, skupina B2: Hrvatska - Rumunjska. Ana Jelencic, Teodora Meluta. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Arhiva Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U ogledu 2. kola skupine 2 Lige B, Lige nacija, nogometašice Hrvatske su gostovale u Senecu kod Slovačke koja je pobijedila s uvjerljivih 4-0 (2-0).

Slovačka je imala prednost od dva pogotka nakon prvog dijela. Za 1-0 je zabila Patricia Hmirova u 24. minuti, dok je deset minuta kasnije na 2-0 povećala Tamara Moravkova. Na samom kraju prvog poluvremena Slovačka je ostala s igračicom manje nakon drugog žutog kartona Lemešove.

No, iako je Hrvatska u nastavku napadala dodatno je dva puta pokleknula, a domaće su igračice zabijale iz kontranapada. Oba puta je precizna bila Hmirova, u 60. i 73. minuti, koja je time kompletirala „hat-trick“ na ovom susretu.

U 85. minuti uslijedio je dugi prekid susreta zbog nestanka struje na stadionu u Senecu.

U prvom nastupu ove skupine Hrvatska je ranije u Varaždinu pobijedila Rumunjsku 2-1, a iduće suparnice hrvatskim igračicama bit će Finkinje. Susret se igra u Helsinkiju 27. listopada.

Finska je, inače, dobila oba dosadašnja susreta u skupini 2. Nakon 4-0 doma protiv Slovačke ovog je utorka slavila kod Rumunjske 1-0.