Derbi začelja La Lige obilježen hat-trickom u pet minuta i golom bivšeg Lokosa za bod nakon 3-0

Almeria's Luis Suarez holds the ball during a Spanish La Liga soccer match between Almeria and Real Madrid at the Power Horse Stadium in Almeria, Spain, Saturday, Aug. 19, 2023. (AP Photo/Fermin Rodriguez)

AP Photo/Fermin Rodriguez

Hat-trick nije baš česta pojava na prvoligaškoj razini, hat-trick postignut u pet minuta se događa još rjeđe, a sva tri gola postignuta na asistenciju samo jednog igrača, pravi je raritet. Sve to vidjeli smo u derbiju začelja španjolske La Lige, utakmici Almerije i Granade. Ali to nije sve – vidjeli smo u istoj utakmici i situaciju u kojoj su domaći poveli s 3-0 pa na kraju kod 3-3 spašavali bod, a takvo prosipanje dva boda Almeriji se možda ne bi dogodilo da je na klupi imala trenera. Nije greška – momčad iz Andaluzije ostala je ovog tjedna bez trenera, Victor Moreno je postavljen ovog ljeta a otkaz je dobio nakon što je u sedam kola njegova momčad osvojila tek dva boda.

U nedjelju poslijepodne na Power Horse stadionu posljednjeplasirana Almeria je dočekala Granadu koja je u derbi začelja ušla s jedne pozicije i dva boda više a nakon prvog poluvremena činilo se da domaća momčad stvarno bolje igra bez trenera. Luis Suarez, kolumbijski 25-godišnji napadač doveden ljetos iz Marseillea za 8 milijuna eura  u prvih je sedam ovosezonskih utakmica zabio tek jedan gol da bi danas od 41. do prve minute sudačke nadoknade zabio tri – sva tri na sjajna dodavanja Largieja Ramazanija, krilnog igraču čije prezime vuče na krajeve jugoistočno od Hrvatske, međutim radi se o momku kome su oba roditelja porijeklom iz Burundija. Zanimljivo, Ramazani je iz Anderlechta s 12 godina prešao u Charlton a četiri godine kasnije u Manchester United da bi ga 2020. Almeria dovela besplatno po isteku ugovora.

Kad je krilo Granade Antonio Puertas u 56. minuti propustio zabiti iz penala činilo se da su gosti stvarno ispucali sve šanse za povratak, međutim na kraju je Almeria sretna što je osvojila bod. Bryan Zaragoza u 65., Richard Sanchez u 70. i bivši igrač Lokomotive Myrto Uzuni u 86. zabili su za izjednačenje a Alvaro Fernandez je u sudačkoj nadoknadi pogodio stativu i propustio potpuno preokrenuti rezultat. Da stvar po Almeriju bude gora, autor hat.tricka Luis Suarez u 83. minuti je zamijenjen nakon ozljede koja nije izgledala bezazleno, napadač je uz bolove i jauke iznesen sa terena.