Debi Gvardiola za ‘Građane’: Uvjerljiva pobjeda Pepove momčadi na otvaranju sezone

epa10795874 Manchester City's Josko Gvardiol reacts after the English Premier League soccer match between Burnley and Manchester City at Turf Moor in Burnley, Britain, 11 August 2023.  EPA/Peter Powell EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Peter Powell

Nogometaši Manchester Cityja sigurnom su 3-0 (2-0) pobjedom na gostovanju kod Burnleyja krenuli u obranu naslova prvaka Engleske, a u slavlju protiv povratnika u društvo najboljih sudjelovala su i oba hrvatska reprezentativca Mateo Kovačić i Joško Gvardiol.

City je ka pobjedi s dva gola u prvom poluvremenu usmjerio Haaland (4, 46), a pobjedu konačni rezultat postavio je Rodri (75).

Kovačić, koji je u City stigao ovoga ljeta iz Chelseaja, u igru je ušao u 23. minuti, dok je Gvardiol svoj debi u Premier ligi upisao ušavši u 79. minuti.

U subotu će igrati Arsenal – Nottingham Forest, Bournemouth – West Ham United, Brighton and Hove Albion – Luton Town, Everton – Fulham, Sheffield United – Crystal Palace i Newcastle United – Aston Villa, u nedjelju će na travnjak Brentford – Tottenham Hotspur i Chelsea – Liverpool, dok će 1. kolo u ponedjeljak zaključiti Manchester United – Wolverhampton Wanderers.