Zubčić: “Ovo je tek početak sezone, idemo dalje”

epa08754806 Filip Zubcic of Croatia in action during the first run of the men's Giant Slalom race of the FIS Alpine Skiing World Cup season opener in Soelden, Austria, 18 October 2020.  EPA/CHRISTIAN BRUNA

EPA/CHRISTIAN BRUNA

Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je 12. mjesto u veleslalomu, prvoj utrci sezone, kojeg su skijaši u nedjelju vozili u Soeldenu, dok je pobjeda pripala Norvežaninu Lucasu Braathenu.

“Utrka nije završila kako sam planirao,” kazao je Zubčić nakon nastupa u Soldenu.

“Najviše sam izgubio na strmini i u prvoj i u drugoj vožnji, dok sam ostale dijelove staze odradio dosta dobro,” dodao je.

U prvoj vožnji, u koju je krenuo s brojem 5, Filip je imao 11. vrijeme, dok je u drugoj pokvario plasman za jednu poziciju osvojivši prvih 22 boda sezone. Njegovo vrijeme bilo je 2:15.86, a njegov zaostatak za pobjednikom je iznosio 1.45 sekunde.

Pobjednik Soldena je dvadesetogodišnji Norvežanin Lucas Braathen koji je danas slavio prvo postolje i prvu pobjedu u karijeri. Drugo mjesto je pripalo Švicarcu Marcu Odermattu, a treće njegovom sunarodnjaku Ginu Cavietzelu.

Dvedesetogodišnji Norvežanin do sada nije ni jednom bio na pobjedničkom postolju, a prošle sezone je bio četvrti u slalomu u Kitzbühelu i peti u paralelnom veleslalomu u Alta Badiji.

Današnja utrka odlična je najava sezone u koju je Filip ušao kao jedan od velikih veleslalomskih favorita i kao treći najbolji veleslalomaš na svijetu. Više veleslalomskih bodova prošle sezone skupili su samo Alexis Pinturault i Henrik Kristoffersen, osvajač malog globusa u toj disciplini.

“Ovo je tek početak sezone, idemo dalje. Bolje sam otvorio sezonu nego lani”, poručio je Filip.