Zubac solidan u pobjedi Clippersa nad Sunsima, Stephen Curry na dvije trice od ulaska u povijest

epa09606153 Golden State Warriors guard Stephen Curry (C) gets a high-five from Golden State Warriors forward Andrew Wiggins (R) as Golden State Warriors forward Draymond Green (L) looks away after Curry shot a three point shot against the Portland Trail Blazers during the second half of the NBA basketball game between the Portland Trail Blazers and the Golden State Warriors at Chase Center in San Francisco, California, USA, 26 November 2021.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

U njihovom prvom međusobnom ogledu nakon prošlosezonskog finala doigravanja Zapadne konferencije, LA Clippersi su u svojoj dvorani pobijedili Phoenix Sunse s 111-95. Clippersi, koji su sada na omjeru 16-12, od početka sezone igraju bez Kawhi Leonarda, dok su Sunsi opet bili bez svoja prva dva strijelca Devina Bookera i Deandre Aytona, koji je i najbolji skakač momčadi. Marcus Morris je zabio 24 (10/16) i uhvatio 11 skokova, Reggie Jackson 19 (6/13) dok je Ivica Zubac  odigrao svoju standardnu utakmicu s 9 koševa (4/7) i 5 skokova za 24 minute u igri. Za Phoenix Cameron Johnson 17 koševa (5/11), Chris Paul 9 koševa (4/14) i 8 asistencija.

Indiana je protiv Golden Statea vodila gotovo cijelu utakmicu, ali pobjeda rezultatom 102-100 ipak je otišla u Oakland. Na 1:33 prije kraja Indiana je vodila 100-95, ali u tri zadnja napada Pacersi nisu zabili a za Warriorse je Curry zabio tricu pa nakon prolaza kroz cijelu obranu i polaganje a Kevon Looney na 13 sekundi prije kraja zabija za pobjedu. Curry je zabio 26, za tricu je šutirao 5/15 što znači da mu fale još dvije da bi postao igrač s najviše pogođenih trica u povijesti. Golden State gostuje večeras u Madison Square Gardenu koji će vjerojatno doživjeti Curryjev rekordni šut za tri.

Jayson Tatum je s 42 koša (16/25) ukrao show Giannisu Antetokounmpu (20 koševa, 8 skokova) u pobjedi 117-103 Bostona nad Milwaukeejem. Ovo je bio tek treći poraz Bucksa ove sezone kada im igra veliki trio (Antetokounmpo, Jrue Holiday, Khris Middleton). Antetokounmpo je možda bio umoran dan nakon što je protiv New Yorka upisao 26. triple-double svoje karijere, a dodatni problem za Buckse mogla bi biti Middletonova ozljeda zbog koje je izašao krajem treće četvrtine.

Washington je nakon ulaska u sezonu s omjerom 10-3, u sljedećih 15 utakmica upisao 5-10. Sinoć su ih pobijedili Denver Nuggetsi s 113-107 a dominirao je opet Nikola Jokić s 28 koševa (9/14), 19 skokova i 9 asistencija! Bilo bi toga još, ali šest minuta prije kraja kod rezultata 103-85 je isključen zbog prigovora sucu.