Zubac odličan u porazu od Memphisa, Šamanić iskoristio minutažu, Šarić opet bez igre

Mar 31, 2023; Memphis, Tennessee, USA; Los Angeles Clippers center Ivica Zubac (40) reacts with forward Nicolas Batum (33) during the first half against the Memphis Grizzlies at FedExForum. Mandatory Credit: Petre Thomas-USA TODAY Sports Photo: Petre Thomas/REUTERS

Petre Thomas/REUTERS

Memphis je pobjedom 108-94 učvrstio drugo mjesto na Zapadu, pet utakmica prije kraja imaju dvije pobjede više od trećeplasiranog Sacramenta i dvije manje od vodećeg Denvera. Clippersi su u prvoj četvrtini vodili s 34-14 a onda do početka zadnjeg perioda potonuli na -22. Najbolji igrač Clippersa bio je Ivica Zubac, upisao je 15 koševa (6/10) i 15 skokova, uz još po dvije blokade i izgubljene lopte te jednu ukradenu. Kawhi Leonard je imao 12 koševa (4/9), Russell Westbrook četiri (2(8) uz 11 asistencija. Za Grizzliese Desmond Bane 22 koša (9/18) i devet asistencija, Ja Morant je ostao na 10 (4/11).

Dan nakon što je demolirao Milwaukee s 41 košem razlike, Boston je u sličnom ritmu nastavio protiv prorijeđenog Utah Jazza i pobijedio s 122-114. Forma Jaysona Tatuma i dalje je na vrhu, protiv Jazza koji je igrao bez Markkanena, Clarksona, Sextona i Gaya stavio je 39 koševa (12/17), dok je za Utah koju samo još slabašna treorija drži u igri za play-in turnir Talen Horton-Tucker zabio 28 (9/21) uz osam skokova i sedam asistencija. Luka Šamanić je u drugoj utakmici za Utah igrao 12 minuta i upisao četiri koša (2/4) uz dva skoka, po jednu ukradenu i blokiranu te dvije izgubljene lopte.

Oklahoma se još uvijek drži na desetom mjestu Zapada, što znači da ima zadnju poziciju koja vodi u play-in, međutim nisu u sjajnoj formi, četvrti poraz u zadnjih šest utakmica s 121-117 nanijela im je Indiana koja je igrala bez svog najboljeg igrača Tyresea Haliburtona. Dario Šarić opet nije ulazio u igru, Oklahoma je krajem trećeg perioda bila na +10 ali Indiana je imala čak sedam igrača na 12+ koševa i u zadnjih 12 minuta odvela utakmicu na svoju stranu. T.J. McConnell 21 koš (10/15), devet skokova i osam skokova za Pacerse, za Thunder Shai Gilgeous-Alexander, koji je u jednoj akciji pokazao da može igrati i bos (pogledao donji video) 39 koševa (11/22), devet skokova i četiri asistencije.