Zrinka Ljutić i Istok Rodeš državni prvaci u veleslalomu

05.01.2020., Zagreb, Sljeme - Prva voznja muskog slaloma Audi FIS Svjetskog skijaskog kupa Snow Queen Trophy. RODES Istok  Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatski skijaški reprezentativci Zrinka Ljutić i Istok Rodeš u srijedu su na sljemenskom Crvenom spustu osvojili naslove državih prvaka u veleslalomu na Otvorenom prvenstvu Hrvatske i Zagrebačke županije koje se održava pod okriljem Međunarodne skijaške federacije (FIS).

Zrinka Ljutić je do svog drugog uzastopnog naslova veleslalomske prvakinje Hrvatske stigla s vremenom 1:45.13 minuta, a drugoplasiranu kolegicu iz reprezentacije Leonu Popović nadmašila je za 1.05 sekundi. Andrea Komšić se osvajanjem trećeg mjesta (+2.73) pobrinula da redoslijed bude isti kao i na prošlogodišnjem državnom natjecanju održanom na sljemenskom Crvenom spustu.

Na startu utrke našlo se sedam hrvatskih skijašica i 19-godišnja Slovenka Lina Knifić koja je osvojila četvrto mjesto zaostavši za Zrinkom Ljutić 4.32 sekundi.

U konkurenciji skijaša startalo je 16 natjecatelja, njih 11 iz Hrvatske, dvojica Austrijanaca te po jedan češki, slovački i bosansko-hercegovački predstavnik.

Prošlogodišnji hrvatski doprvak u veleslalomu Istok Rodeš ove je godine iskoristio izostanaka Filipa Zubčića i osvojio naslov državnog prvaka u ovoj disciplini s vremenom 1:42.92 minuta. Srebrno odličje osvojio je Samuel Kolega sa zaostatkom od 11 stotinki, a treći je bio Tvrtko Ljutić koji je zaostao za 45 stotinki. Bez medalje je ostao četvrtoplasirani Filip Krota, sa samo stotinkom zaostatka za Ljutićem.

Najbolje plasirani strani skijaš bio je Čeh Jan Skorepa koji je osvojio peto mjesto sa zaostatkom od 2.20 sekundi.

U četvrtak će se skijašice i skijaši boriti za naslov prvaka u slalomu, a i ta će utrka nositi FIS bodove.