Zlato za Talijana Scarantina i Francuskinju Michel

Split, 02.04.2017. - Drugi dan natjecanja Europskog prvenstva u dizanju utega u Splitu. Na fotografiji Georgije Bogojeviæ (Hrvatska).
foto HINA / Mario STRMOTIÆ / ml

Talijanski dizač utega Mirco Scarantino osvojio je prvo zlato na Europskom prvenstvu u dizanju utega u Splitu.

Talijan je u dvorani Gripe ukupno digao 266 kilograma, 120 u trzaju i 146 u izbačaju, pa je postao europski prvak u kategoriji do 56 kilograma. Srebro je osvojio Moldavac Iuri Dudoglo s 261 podignutim kilogramom, a broncu Rumunj Ilie Ciotoiu s 242 kg.

Hrvatski predstavnik Georgije Bogojević iz osječke Slavonije osvojio je sedmo mjesto sa dignutih 160 kg, 65 u trzaju i 95 u izbačaju.

Kod dizačica je prvo zlato osvojila Francuskinja Anais Michel koja je podigla ukupno 180 kilograma, 80 u trzaju i 100 u izbačaju. Sa samo jednim podignutim kilogramom  manje srebro je u kategoriji do 48 kg osvojila Rumunjka Monica Csengeri, a brončana je bila njezina sunarodnjakinja Elena Andries (164 kg).

Hrvatska predstavnica Tihana Majer je s 55 kg u trzaju i 70 izbačaju osvojila 11. mjesto od dvanaest natjecateljica.