Zlatno odličje za hrvatsku žensku curling reprezentaciju gluhih

Na 2. Europskom prvenstvu u curlingu za gluhe, koje je od 17. do 24. ožujka održano u švicarskom Schauffhausenu, hrvatska ženska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju nakon što je u finalu savladala aktualne svjetske doprvakinje, reprezentaciju Rusije sa 8-5.

Zlato za Hrvatsku osvojila je ekipa u sastavu Emina Crnaić, Vanja Beganović, Maja Sertić i Marijana Božić.

Hrvatska ženska curling reprezentacija gluhih je na prošlom EP-u osvojila drugo mjesto, dok je na Svjetskom prvenstvu u curlingu za gluhe 2013. godine osvojila treće mjesto, pa je osvajanje najsjajnijeg odličja na Europskom prvenstvu ujedno i najveći uspjeh kojeg je postigla naša ženska reprezentacija.

Njihov uspjeh tim je značajniji kada se zna da u Hrvatskoj nemaju adekvatne uvjete za trening jer u našoj zemlji nema curling dvorana.