ZAGODA ‘Uhljebljivanje je nedosanjani san Hrvata, to je nacionalna figura’

Autor:

VESNA ZEDNIK

‘Ernestove djevice’ Tomislava Zagode prikaz je promašenog koncepta suvremene ljubavi. Autor smatra da je koncept slobodne ljubavi umjesto sreće hipijevskih komuna doveo do kronične usamljenosti i grozničave potrage za partnerom. Iako se govori da srednji sloj ne postoji, Zagodi je to najdeblji sloj hrvatskog društva za koji on piše

Ernest Čuček radi kao koordinator u Uredu za nacionalne manjine. Godinu dana nakon smrti supruge Svetlane odlazi po službenoj dužnosti na izložbu uskrsnih pisanica u Zagrebu, gdje upoznaje mladu učiteljicu Elenu. Započinje s njom vezu koja ga vraća u život. Zbog prirode posla Ernest često putuje pa na svečanoj proslavi Dana Mađara u Osijeku upoznaje Tamaru Nađ. Nije joj odolio. Od tada Ernest vodi paralelni život na relaciji Zagreb–Osijek. No njegova se situacija posve zakomplicira kad se pojavi i treća žena, žena koju naprosto nije mogao odbiti. Roman “Ernestove djevice” Tomislava Zagode duhovit je prikaz promašenog koncepta suvremene ljubavi.

Tomislav Zagoda suvremeni je hrvatski pisac i slikar. Rođen je 1970. godine u Zagrebu, diplomirao je slikarstvo na Akademiji likovnih umjetnika u klasi profesora Gjure Sedera i doktorirao književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Do sada je objavio zbirku humoreski “Nek bude kaos” i dva nastavka iz dnevničkog serijala o luckastom tinejdžeru Gustavu S., “Balada o Buginim gaćicama”, za što je dobio nagradu Grigor Vitez, i “Krizni put Gustava S.”. Ovo je njegov prvi roman za odrasle…

Pročitajte više u novom broju Nacionala…

Komentari

Morate biti ulogirani da biste dodali komentar.