WTA turnir u Ostravi osvojila Čehinja Krejčikova pobjedom nad prvom tenisačicom svijeta Swiatek

epa10232802 Barbora Krejcikova of the Czech Republic in action against Iga Swiatek of Poland during their final match of the WTA 500 Agel Open tennis tournament in Ostrava, Czech Republic, 09 October 2022.  EPA/LUKAS KABON

EPA/LUKAS KABON

Češka tenisačica Barbora Krejčikova osvojila je WTA turnir u Ostravi nakon velike finalne drame gdje je nakon tri sata i 16 minuta pobijedila prvu tenisačicu na svijetu Igu Swiatek 5-7, 7-6(4), 6-3.

Time je Krejčikova osvojila četvrti WTA turnir u karijeri. Prethodna tri je uzela tijekom prošle godine, Strasbourg, Roland Garros i Prag. Poljakinja je, pak, ostala na devet WTA turnira u karijeri.

Krejčikova je mogla osvojiti i prvi set premda je u njemu imala zaostatak od 1-5. No, stigla je do 5-5 te je imala tri break lopte za vodstvo 6-5. Do breaka nije došla te je na kraju ipak ostala bez osvojene prve dionice.

No, češku tenisačicu nije slomio takav scenarij i završnica prvog seta te je nakon toga zaigrala mnogo čvršće. Izjednačena i nevjerojatno borba nastavila se sve do kraja meča, a Krejčikova je izjednačila na 1-1 u setovima nakon što je bolja bila u tie-breaku.

Nakon 3-3 u trećem setu pa do kraja meča, Krejčikova je vezala tri gema za ukupno slavlje, no iznimno se dugo igrao posljednji gem meča u kojem je Čehinja servirala za meč. Poljska tenisačica je prije konačnog poraza spasila pet meč lopti. Imala je jednu break šansu za povratak u meč, ali je na kraju ipak popustila.