WTA STUTTGART Vekić propustila 5:1 u trećem setu protiv Osake

epa07530216 Donna Vekic of Croatia in action during her quarter final match against Naomi Osaka of Japan at the Porsche Tennis Grand Prix tournament in Stuttgart, Germany, 26 April 2019.  EPA/RONALD WITTEK

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić u petak je bila na pragu najveće pobjede u karijeri, nakon što je u četvrtfinalu WTA Premier turnira u Stuttgartu vodila sa 5:1 u trećem setu dvoboja protiv prve igračice svijeta Naomi Osake, ali je na kraju Japanka slavila sa 6:3, 4:6, 7:6 (4) i plasirala se u polufinale nakon dva sata i 18 minuta borbe.
Do završnice drugog seta pobjednica posljednja dva Grand Slam turnira je bila vrlo precizna i Vekić je teško dolazila do prilike napraviti nešto više protiv servisa Osake. Međutim, u desetom gemu druge dionice Japanka je zaredala sa pogreškama i kumovala ‘breaku’ kojim je naša tenisačica izborila treći set.
Osaka je nastavila griješiti i na početku odlučujuće dionice, što je Vekić iskoristila te izgradila uvjerljivu, činilo se i nedostižnu prednost od 5:1. No, uslijedio je novi preokret. Japanka je prestala promašivati, a Vekić je u oba servisa za pobjedu propustila 30-15. Do meč-lopte nije stigla. Zadržala je servis za vodstvo 6:5, ali u ‘tie-breaku’ nije uspjela zadržati nalet Japanke koja je zavšnicu meča odigrala u skladu s reputacijom najbolje tenisačice svijeta u ovom trenutku pa je 22-godišnja Osječanka ostala bez pobjede nad svjetskim ‘brojem 1’.
Osaka će u polufinalu igrati protiv bolje iz dvoboja Bjeloruskinje Viktorije Azarenke i Estonke Anett Kontaveit.