WTA ST PETERBURG Donna Vekić poražena u finalu

epa07338234 Donna Vekic of Croatia in action against Vera Zvonareva of Russia during their semi final match at the St. Petersburg Ladies Trophy 2019 tennis tournament in St.Petersburg, Russia, 02 February 2019.  EPA/ANATOLY MALTSEV

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u finalu WTA turnira u St Peterburgu od Nizozemke Kiki Bertens sa 6-7 (2), 4-6 premda je u prvom setu vodila sa 5-2.

Bio je to sedmi nastup u finalu nekog WTA turnira za 22-godišnju Osječanku, ali prvi na nekom turniru iz WTA Premier kategorije. Dosada je Vekić osvojila dva naslova, 2014. u Kuala Lumpuru i 2017. u Nottinghamu, dok je posljednji put u finalu igrala u Washingtonu početkom kolovoza prošle godine kada je izgubila od Ruskinje Svetlane Kuznjecove.

Vekić je sjajno ušla u meč i već u prvom gemu je oduzela servis suparnici. Prvi vodstvu 4-2 načinila je novi break za vodstvo 5-2 i činilo se kako će mirno privesti set kraju. Nažalost, uslijedio je nevjerojatan obrat. Nizozemka je nanizala četiri gema uz samo jedan izgubljeni poen okrenuvši rezultat u svoju korist (6-5). Vekić se pribrala i izjednačila je na 6-6 gurnuvši set u trinaestu igru. Nažalost, Bertens je ‘tie-break’ odigrala sjajno i taj dio igre dobila 7-2 za 1-0 u setovima.

U drugom setu sedma tenisačica svijeta je prva došla do prednosti. Načinila je rani break i povela 3-1. Vekić je uzvratila s tri gema u nizu i povela 4-3 i tu stala. Bertens je izjednačila na 4-4, novim breakom stigla do prednosti 5-4, a potom odservirala za drugi set i meč. Hrvatska tenisačica je u posljednjem gemu spasila tri meč lopte, ali ne i četvrtu.

Za sedmu igračicu svijeta bio je to osmi osvojeni turnir u desetom finalu.

Vekić je protiv Bertens igrala pet puta i tri je puta izašla kao pobjednica uključujući i dvoboj u 2. kolu Brisbanea prije mjesec dana.