WTA Miami: Vekić preko Vesnine do 3. kola

epa05723154 Donna Vekic of Croatia celebrates her win over Lizette Cabrera of Australia during round one of the Women's Singles of the Australian Open Grand Slam tennis tournament in Melbourne, Victoria, Australia, 17 January 2017.  EPA/DEAN LEWINS  AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u 3. kolo velikog WTA turnira u Miamiju, ona je u susretu 2. kola svladala Ruskinju Jelenu Vesninu sa 6-3, 6-7 (4), 6-1 nakon dva sata i 40 minuta igre.

Bio je ovo treći međusobni susret 21-godišnje Osječanke i 10 godina starije Ruskinje i druga pobjeda hrvatske igračice.

Tijekom čitavog susreta Vekić nije izgubila svoj početni udarac, spasila je svih šest “break-lopti” Vesnine, dvije u prvom te još četiri u drugom setu. S druge strane, naša je igračica pet puta oduzimala servis suparnici, dva puta u prvom i još tri u trećem setu, dok je propustila sve četiri prilike za “break” u drugoj dionici igre.

Vekić je prvi puta oduzela servis Vesninoj u petoj igri prvog seta, a potom još jednom u devetoj igri čime je dobila prvi set sa 6-3. U drugom su setu obje igračice u po dva gema na servis suparnice imale po dvije “break-lopte”, no niti jednu nisu uspjele realizirati. Veći je prvo spasila dvije prilike Vesnine u prvoj igri, a onda propustila po dvije “break-lopte” u četvrtoj i šestoj, da bi zatim spasila još dvije u sedmoj igri. Nakon svih tih propuštenih prilika, o pobjednici drugog seta odlučivao je “tie-break” u kojemu je Vesnina povela sa 5-0, Vekić stigla do 5-4, da bi Ruskinja ipak odvela susret u treći set dobivši sljedeća dva poena.

Ključnim se pokazao treći gem u trećem setu u kojemu je Vekić uspjela iskoristiti šestu “break-loptu” kojom je povela sa 2-1. Nakon toga je mlada Osječanka zagospodarila terenom i osvojila sva preostala četiri gema za vrijednu pobjedu.

U 3. kolu Vekić će igrati protiv bolje iz dvoboja dviju Amerikanki, Coco Vandeweghe i Danielle Collins.