WTA MIAMI Poraz Vekić

epa05729301 Donna Vekic of Croatia in action against Caroline Wozniacki of Denmark during round two of the Women's Singles at the Australian Open Grand Slam tennis tournament in Melbourne, Victoria, Australia, 19 January 2017.  EPA/DEAN LEWINS  AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u 2. kolo velikog WTA turnira u Miamiju, nju je u 1. kolu svladala Kineskinja Qiang Wang sa 0-6, 6-4, 6-2 nakon sat i 45 minuta igre.

Vekić je odlično krenula u susretu, dobila prvi set sa 6-0 za samo 24 minute i potom oduzela servis Wang u prvoj igri drugog seta. No, nakon što nije iskoristila gem-loptu za 2-0 stvari su krenule loše po 20-godišnju Osječanku. Vekić je izgubila čak osam od svojih devet servis-gemova što ju je odvelo u poraz.

Pri rezultatu 4-4 u drugom setu Vekić je imala i 15-40 na servis Wang, no nije došla do “breaka” da bi u sljedećoj igri pokleknula na svoj početni udarac pa se ušlo u treći set.

U odlučujućem setu Vekić je dva puta imala “break” prednosti, no odmah je gubila tu prednost, a nakon što je Wang zadržala servis za 3-2, mlada Osječanka više nije uspjela zadržati rezultatski priključak.